zitapus Skrevet 30. oktober 2008 #1 Skrevet 30. oktober 2008 Vi vurderer å flytte til Norge i løpet av de 6 månedene jeg har svangerskapspermisjon her. Lurer på hvor jeg kan få opplysninger om mine rettigheter. Jeg er for lenge siden ute av folketrygden så jeg regner ikke med å få noe i Norge, men det hadde jo vært fint å vite. Er det noen som har erfaring med dette? Regner jo med at jeg må kontakte NAV, men hadde vært fint å få erfaringer fra dere hvis dere har.
Guttemamma75 Skrevet 30. oktober 2008 #2 Skrevet 30. oktober 2008 Regner med at dere muligens vil ha krav på barnetrygd men kan ikke tenke meg noe annet dere kan ha krav på..
Anonym bruker Skrevet 30. oktober 2008 #3 Skrevet 30. oktober 2008 Dere kan få barnetrygd om dere bosetter dere i Norge. Barnet må som hovedregel være bosatt i Norge. Barnet regnes som hovedregel som bosatt dersom det skal oppholde seg i Norge i mer enn 12 måneder. http://www.nav.no/page?id=264
Nisand Skrevet 30. oktober 2008 #4 Skrevet 30. oktober 2008 Hva du har krav på avhenger av om dere har bodd i et EØS-land. Her er sjelden NAV lokalt rette sted å spørre, da vi sjelden behandler utenlandssaker. Ta kontak med NAV-utland på tlf: 23 31 13 00 På nav.no under "internasjonalt" kan du finne noe info, men det er nok lurt å kontakte NAV utland om din konrete sak.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå