Gå til innhold

Kan jeg spise brie ost?


Anbefalte innlegg

Skrevet

Kom akkurat hjem fra handletur, og har kjøpt inn masse godt til i kveld, bl.a. gull brie, som jeg hadde tenkt å ha på ritz kjeks sammen med druer (nam!) Men kom plutselig på at jeg er gravid og at kanskje jeg ikke bør spise sånn ost? Er det sånne farlige bakterier for beibien i denne osten?

 

Takker på forhånd for svar :)

Skrevet

Jeg tror faktisk dessverre at dette er en sånn mykost som de fraråder å spise, uansett om den er pasteurisert eller ikke. Tror det var noe sånt som skjedde på Rikshospitalet da den damen mistet begge tvillingene sine pga Listeria.

 

Dette står på Matportalen:

 

Listeria er også påvist i myke og halvmyke oster - som for eksempel Brie og Camembert - og i muggoster som Gorgonzola, selv om disse er laget av pasteurisert melk. Selv om Listeria forekommer svært sjelden i disse ostene, er man helt på den sikre siden dersom man velger å unngå dem under svangerskapet. Hvis gravide likevel ønsker å spise denne type ost, bør den i hvert fall inntas ferskest mulig. Dette skyldes at mengden av eventuelle listeriabakterier stiger over tid og når en topp ved slutten av holdbarhetstiden.

 

 

Så hvis du skal spise den, ville jeg spist den i dag! :-)

Skrevet

Fra http://matportalen.no/Emner/Gravide :

 

Listeria er også påvist i myke og halvmyke oster - som for eksempel Brie og Camembert - og i muggoster som Gorgonzola, selv om disse er laget av pasteurisert melk. Selv om Listeria forekommer svært sjelden i disse ostene, er man helt på den sikre siden dersom man velger å unngå dem under svangerskapet. Hvis gravide likevel ønsker å spise denne type ost, bør den i hvert fall inntas ferskest mulig.

Skrevet

Les på matportalen.no!! Der står alt du trenger å vite!

Jeg spiste brie en gang sist svangerskp, og fikk en sunn og frisk datter. Men osten må være pasturisert og ferskest mulig.

Skrevet

hva med ridder ost,babybel,og creme cherie??

 

Skal på ostekveld nemlig... :)

 

takk jenter...

Skrevet

Takker for svar :) Ble jo litt skuffet da :o/ Men, får kose meg med druene heller da...tror at holdbarhetsdatoen var rundt 6 november, så det er jo ikke så mange dagene til egentlig...Våger ikke prøve meg på den.

 

Skal se på matportalen etterpå :)

Skrevet

BRIE er en hvitmugg ost!!!!! Det hjelper ikke om den er fersk eller pastaurisert! jeg hadde ikke tatt sjansen da denne osten ikke kan bli ferskest mulig etter innkjøp. Når den er en mugg ost betyr det at den må lagres til det hvite utenpå (muggen) er ferdig produsert....

Skrevet

Tror heller ikke at du bør spise BRIE.

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...