Gå til innhold

lærer de å finne søvnen selv til slutt når de blir større...?


Anbefalte innlegg

Skrevet

HVor gammel var din? går det seg til?

 

er så redd for at når hun begynner i barnehage at andre må slite med henne...hun er 7 og en halv mnd nå..

Skrevet

Hei,

 

vi slet veldig med å få minsten til å sove til faste tider på dagen, og å sovne før 23.00 på kvelden.

Her gikk det seg plutselig til helt av seg selv da han var ca 8 måneder.

Så det er ennå håp :-)

Skrevet

 

 

Barn merker veldig lett forskjell på foreldre og barnehage, og på merkelig vis sovner de ofte av seg selv på en liten madrass i barnehagen. Selv om foreldrene tror det er helt umulig!!

Skrevet

Jeg vet ikke hva dere mener om å finne søvnen selv. Betyr det at dere ikke triller, bysser osv? Hos oss har vi klart det nå med hjelp av smokk. Han tok ikke det tidligere, men nå tilbyr jeg ham den når han skal sove, og kun da. Det tar bare noen få minutter, av og til ikke det engang, før han glipper med øynene. Har en liten koseklut inntil kinnet som han gnir seg i ansiktet med, og som gjør at han ikke får tak i smokken slik at den faller ut. Har fungert helt fint i 3-4 uker nå, og småen er 3 1/2 mnd! Men det var noen kvelders jobb og sutring før vi fikk det til. Jeg satt ved senga helt til han hadde sovnet slik at han skulle føle seg trygg, men jeg snakket ikke til ham, strøk bare litt forsiktig på hodet/kinnet.

Skrevet

Her lærte vi vesla å finne søvnen selv på kvelden - da var hun nesten 6 mndr. Trodde da det skulle gå seg til på dagen etter hvert. Men har trillet og trillet helt til forrige uke. Da byttet vi til vinterpose i vogna, og da sovnet hun plutselig av seg selv på 5 minutter. Hun er forresten snart 8 mndr.

Skrevet

ja mener uten byssing og trilling.. her må det trilles eller bysses på dagen, hun klarer det ikke selv!(ikke faste tider og hun bruker ikke smokk..) mens på kvelden går det kjempefint! kan være noe med rutinen (kveldsstell, pysj osv) problem hvis hun våkner på natten, da går det ikke bra igjen..hehe

 

så håper lissom at det skal gå seg til snaaart;)

 

 

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...