Alba44 Skrevet 28. oktober 2008 #1 Skrevet 28. oktober 2008 Lillegutt fikk en så fin adventskalender i fjor som svigermor lagde, og jeg har nå allerede kjøpt endel ting som jeg skal pakke inn og henge på den. I desember vil han være 18 mnd, så kan jo hende papiret og trådene vil være mer være mer stas enn selve innholdet...hehe... Men; ho mor gleder seg ;o))
Yaddaline ❤ ♀04/05 ♂02/09 Skrevet 28. oktober 2008 #2 Skrevet 28. oktober 2008 Vi begynte i fjor, altså da snupp var rett over 2,5. I år blir siste året hun får ha den alene ;o)
FletteMette&DenLangeMelkeveien Skrevet 28. oktober 2008 #3 Skrevet 28. oktober 2008 Jeg sa til mamma at vi ikke var interessert i å ha pakkekalender i år. (Hun lager til nevøen min hvert år). jeg synes ikke det er nødvendig å få en liten ting hver dag når hun ikke forstår seg særlig på det allikevel. Da er det bedre å åpne en luke med et bilde eller noe i. Det blir mye penger som går med til en slik kalender, og det er mye bedre å bruke dem til noe annet. Vi får se til neste år når hun er to og et halvt, men foreløpig synes jeg det er sløseri. Jeg ser egentlig helst at hun ikke får pakkekalender før hun eksplisitt sier at hun ønsker seg det.
betty74 Skrevet 28. oktober 2008 #4 Skrevet 28. oktober 2008 Hei, Snuppa mi er 12 mnd og får i år. Det er KUN fordi storesøster får og jeg synes det ville være hjerteskjærende at hun hver dag i desember skal sitte og se på at storesøster pakker opp pakker... Selvom hun ikke skjønner noe av det. Storesøster var 2,5 år da hun fikk første gangen, mener jeg å huske...
Alba44 Skrevet 28. oktober 2008 Forfatter #5 Skrevet 28. oktober 2008 Jeg har forøvrig tenkt å pakke inn ting som det er noen "mening" med om jeg kan si det sånn. Hehe...Ikke bare småting som ikke kan brukes til noe. Har f.eks. kjøpt en boks med duplo som jeg har tenkt å lage pakker av 2-3 klosser, små bøker, puslespill som deles opp i småpakker osv. Syns derfor absolutt ikke det er sløseri )
Gjest Skrevet 28. oktober 2008 #6 Skrevet 28. oktober 2008 Jeg synes passe alder er ca 3 år jeg de husker ikke noe før da ca. Nå skal det sies at vi starter tidlig med yngste, men det er fordi eldste protesterer heftig på at minste ikke får pakkekalender så hun har laget en selv til henne )
Gjest Skrevet 28. oktober 2008 #7 Skrevet 28. oktober 2008 Syns det er altfor tidlig å gi før barna er 2 år! De får ingenting ut av det. Kommer til å gi tulla mi til neste år. Da er ho 2,5 år;)
trompetisten Skrevet 28. oktober 2008 #8 Skrevet 28. oktober 2008 Hun var akkurat to år - i fjor. Og var stor stas i fjor, og få ta ned en pakke og pakke opp etter middagen i hele adventstiden. Forstod konseptet egentlig, kun en pakke hver dag, og at mindre pakker på kalenderen var snart jul. Riktignok er jo tidsbegrepet for en toåring ganske relativt, så det at det var snart jul ble fryktelig lang tid
Alba44 Skrevet 28. oktober 2008 Forfatter #9 Skrevet 28. oktober 2008 Made in bed: Barn før fylte 2 år får ingenting ut av det? Det var vel litt å dra alle over en kam )
betty74 Skrevet 28. oktober 2008 #10 Skrevet 28. oktober 2008 Er i grunn enig i at adventskalender til veldig små barn ikke er har noe for seg hvis man tenker seg at den som har kalenderen skal skjønne grunnen til at man har en kalender. Jeg ser at du ahr svart meg og refererer vel ta til min lille snupp som i en alder av 14 mnd skal få kalender. Nå vet ikke jeg hvor mange barn du har, men hadde jeg bare hatt lillesøster hadde det ikke blitt kalender. Men nå har jo engang lillesøster en storesøster på 7 år og hun er jo ikke helt tapt bak en vogn, så hu skjønner jo såpass at lørdagsgodteriet til storesøster er morsommere enn kjeks.... Derfor får hun kalender!
winneboo Skrevet 28. oktober 2008 #11 Skrevet 28. oktober 2008 Blir vel første gangen i år å hun er 3 år. Men det blir pakkekalender da, skal kjøpe mange småting hun skal få. Så det blir ikke sjokoladekalender. Hun får ikke sjokolade hver dag, ikke bra for tennene hennes. Folk for gjøre det så tidlig som de ønsker, men jeg har hvertfall ikke sett noe poeng å gjøre det før nå, kunne sikkert ventet ett år til også, for hun skjønner jo ikke hvorfor hun plutselig får en liten gave hver dag. Men men har lyst til å begynne med det nå
Den heldige eier av ett barn Skrevet 28. oktober 2008 #12 Skrevet 28. oktober 2008 Hun får i år, er nesten 2,5 i jula:)
Banshee Skrevet 28. oktober 2008 #13 Skrevet 28. oktober 2008 Fikk ifjor, var da 12mnder.Og hun fikk mye utav den kalenderen og gledet seg hver dag til ny pakke
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå