BABY-JENTE Skrevet 26. oktober 2008 #1 Skrevet 26. oktober 2008 noen som er plaget av det nå på slutten? er 38+6 uker på vei... det kommer som lyn fra klar himmel og er ganske vondt av og til.
BABY-JENTE Skrevet 27. oktober 2008 Forfatter #3 Skrevet 27. oktober 2008 ser ut som at jeg skiller meg ut..
- Heidi - Skrevet 27. oktober 2008 #4 Skrevet 27. oktober 2008 Hei! Jeg har kramper i leggene. Jeg har også en del vondt i den venstre foten - i lysken og liksom inni låret og på sidene av låret. Tror dette kommer seg av at jeg har en nerve i klem eller noe, hadde slike plager også ved min forrige graviditet, spesielt de siste ukene. Det trår til når jeg gjør en eller annen bevegelse eller f.eks. legger meg for å hvile på venstresida. Kan det være noe slikt du plages med kanskje? Jeg har ikke hørt om kramper i låret ifm. graviditet, da er nok leggkramper mer vanlig. Hilsen meg :-)
den3.jentapåvei Skrevet 27. oktober 2008 #5 Skrevet 27. oktober 2008 Det kan være at du nå har blitt så stor og bruker musklene på en annen måte enn tidligere. Kroppen får jo endel ekstra belastninger. Jeg har og tendenser til lårkramper, det kommer av at jeg på grunn av bekkenløsning har spente muskler. Se positivt på det. Det er jo ikke så mange dagene til magen er delvis borte, og da forsvinner nok også krampene.
BABY-JENTE Skrevet 27. oktober 2008 Forfatter #6 Skrevet 27. oktober 2008 jeg har ganske liten mage, så jeg tror ikke det er det, jeg tror det har med kynnere å gjøre. de kommer i forbindelse med at jeg kjenner noe i mage-og rygg området. det er ikke hele låret, som når man feks får krampe under trening. er bare små, strålende kramper som varer noen få sekunder. blitt mindre plagsomme de siste dagene, kjennes ikke like sterke og de kommer ikke like ofte. er nok modning.... men det virker ikke som om det er så vanlig å kjenne det å lårene og lysken, så jeg tror nok det er sånn kroppen min reagerer rett og slett.
lillemannsmamma Skrevet 27. oktober 2008 #7 Skrevet 27. oktober 2008 Jeg har det på samme måte - snakket litt med legen om det. Mot slutten legger babyen seg godt ned i bekkenet, og da kommer den borti nerver som går nedover lårene. Dette kan gi illinger og krampeligende symptomer, spes på innsiden av lårene og i lysken. Jeg vil nå tro at det modner litt også med press nedover :-)
BABY-JENTE Skrevet 27. oktober 2008 Forfatter #8 Skrevet 27. oktober 2008 aaaah... det forklarer en hel del :-)
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå