Gå til innhold

Anbefalte innlegg

Skrevet

Desom jeg pumper- kan melken egentlig stå i rumstemperatur dersom den anvendes innen 3 timer? Jeg har nemlig gjort dette ved flere anledninger.

 

På den norske ammehjelpens nettside står at den er holdbar i 6 - 8 timer, mens det på den svenske står at den må kjøles umiddelbart. hva er egentlig rett?

 

Noen som har erfaringer?

Videoannonse
Annonse
Skrevet

Tre timer er vel greit, tror det i alle fall er inntil 4 timer, men det varierer litt fra bok til bok... Men du lukter jo lett om melka har blitt sur!

Men du kan ikke først la melka stå ute et par timer for så å fryse ned eller sette i kjøleskapet i flere dager. Den må brukes med en gang.

Skrevet

Takk, da kan jeg slutte å engste meg isåfall. Lukter hver gang- har aldri kjent noen skummel lukt. Setter alltid i kjøleskap det som ikke skal brukes til neste måltid, men hun spiser hver 3. time, så da har jeg satt til side det hun skal drikke neste gang.

 

Takk for svar:)

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...