Nikkamoren Skrevet 18. oktober 2008 #1 Skrevet 18. oktober 2008 Noen som vet om der finnes noen urteteer som er bra å drikke etter innsetting? Eller som har andre tips for at egget skal utvikle og feste seg? Har drukket salviete frem til innsett, men leste at man ikke skal fortsette med det så nå lurer jeg på hva jeg skal gjøre. Det kjennes liksom bra å føle at man gjør noe som kanskje, muligens kan hjelpe littegranne. Klem
b77h Skrevet 19. oktober 2008 #2 Skrevet 19. oktober 2008 Jeg har lest at mange urter kan virke negativt på graviditet, så jeg har selv funnet ut at jeg vil holde meg borte fra urtete (selv om jeg normalt er veldig gla i det). Mange av de inneholder jo også koffein. Selv går jeg for økologisk koffeinfri grønn eller hvit te. Spis ren, økologisk mat. Masse rotgrønnsaker og grønne grønnsaker, frukt. Grove kornsorter, spelt istedet for hvetemel. Fet fisk og kylling. omega 3 tilskudd. 2-3 paranøtter hver dag (men ikke flere), valnøtter og fiken. Unngå mye sukker, kunstig søtningsmiddel, brus, alkohol (selvfølgelig), ferdigmatprodukter m glutamat og transfett og e-stoffer. lykke til :-)
ikø29 Skrevet 19. oktober 2008 #3 Skrevet 19. oktober 2008 Og ananas skal være bra! Jeg leste det et sted og spiste en den da jeg ruget. Jeg skal ikke påstå at det hadde noe å si men jeg er iallefall gravid nå ;-) Tro kan flytte fjell, sier jeg og anbefaler herved ananas :-)
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå