Gjest Nordavind fra sør Skrevet 16. oktober 2008 #1 Skrevet 16. oktober 2008 Jeg har fått et veldig bra jobbtilbud som jeg gjerne vil ha. Problemet er at de trenger meg omgående. Jeg jobber fortiden på engasjement og har ikke skrevet under på noe kontrakt enda på min nåværende jobb, selv om jeg har gått i turnus siden april. Jeg har tenkt å reise på jobben i morgen og snakke med sjefen min og håper selvfølgelig på at hun sier det er greit. Men hvis hun ikke gir meg mulighet for å slutte med en gang, har jeg da mulighet til å slutte på dagen, siden jeg ikke har kontrakt? Ønsker ikke å gjøre ting vanskelig for sjefen min. Men jeg har bare så veldig lyst på denne jobben. Noen som vet noe om regler og hvordan ting fungerer. Jobber i Drammen kommune?
trillemamma Skrevet 16. oktober 2008 #2 Skrevet 16. oktober 2008 Jeg hadde ikke satt sjefen høyt hvis jeg hadde jobbet uten kontrakt. Det er faktisk ulovlig å jobbe uten kontrakt, så jeg kan ikke tenke meg at du får problemer hvis du bare går. Hilsen en som egentlig ikke vet...
Blue Lady Skrevet 16. oktober 2008 #3 Skrevet 16. oktober 2008 Dersom du ikke har noen kontrakt så er det ingenting som holder deg på din nåværende jobb. Eneste er jo at muntlige avtaler er like bindende som skriftlige, men siden du har jobbet uten kontrakt så lenge så vil nok ikke arbeidsgiver prøve seg på å "ta" deg på det, i og med at det ikke er lov å ha noen ansatt uten kontrakt. Jeg hadde sjekket om de har rapportert at du har betalt skatt av pengene du har tjent, og ta vare på lønnslippene dine. Det er noen som er useriøse som ikke rapporterer at de har trekt ansatte i skatt og da sitter man fint i det om man ikke har lønnsslippene som bevis. Bare nevner det for når man er useriøs på en ting (som kontrakt) kan de godt være det på andre ting også!
Gjest Nordavind fra sør Skrevet 16. oktober 2008 #4 Skrevet 16. oktober 2008 Huff...gruer meg..hater å skuffe folk:(
Libido- Skrevet 16. oktober 2008 #5 Skrevet 16. oktober 2008 14 dagers gjensidig oppsigelse om man ikke har kontrakt. Skriv en oppsigelse, og skriv at du ønsker å fratre din stilling så fort som mulig da du er ønsket i den nye jobben fra _dato_.
Gjest Nordavind fra sør Skrevet 16. oktober 2008 #6 Skrevet 16. oktober 2008 Takk for informasjonen:) Fint å vite:)
mamman til to gutter Skrevet 16. oktober 2008 #7 Skrevet 16. oktober 2008 Det er en mnd oppsigelsestid når man ikke har kontrakt. Arbeidsmiljøloven sier minst 1mnd oppsigelsestid og den gjelder alltid, selv når man ikke har kontrakt (evt spesielt når man ikke har kontrakt...).
Gjest Nordavind fra sør Skrevet 16. oktober 2008 #8 Skrevet 16. oktober 2008 Oi...hvem av dere har rett..? Rart at det er 1mnd uten kontrakt syntes jeg
Kåre Moradi Skrevet 16. oktober 2008 #9 Skrevet 16. oktober 2008 Kommunalt ansatt og jobber uten kontrakt? Merkelig! Ang. 14 dager og 1 mnd vet jeg ikke, men uansett vil jeg tipse deg om du har opparbeidet deg noe ferie du ikke har brukt, og ta ut disse i løpet av de 14 dagene/1mnd slik at du kan begynne i ny jobb før tiden går ut. Lykke til med ny jobb!
___ Skrevet 16. oktober 2008 #10 Skrevet 16. oktober 2008 Man har ikke automatisk rett til å ta ut ferien i oppsigelsestiden. I ekstreme tilfeller kan man til og med bli saksøkt og dømt til å betale arbeidsgiver det arbeidsplassen taper på at man slutter før oppsigelsestiden er over. Oppsigelsestiden starter desuten bestandig å løpe den 1. i en månte. Med en oppsigelsestid på 1 mnd er derfor ikke oppsigelsestiden over før 30. november.
___ Skrevet 16. oktober 2008 #11 Skrevet 16. oktober 2008 Oppsigelsestiden er foresten 1 mnd hvis ikke annet er avtalt. http://www.arbeidstilsynet.no/faktaside/vis.html?tid=28229#2
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå