Anonym bruker Skrevet 13. oktober 2008 #1 Skrevet 13. oktober 2008 Hei Lurte på om noen her inne har erfaring med å reise med spedbarn? Jeg har lyst å reise hjem til min mor 1 til 2 uker etter fødsel. Jeg har da valget mellom å fly ca 1 time, eller tog i 10 timer. Har søkt litt på nettet og ser at det ikke anbefales å fly før de er over 4 uker...huff da kan det bli en litt ensom jul her i gården...Hvis jeg føler meg i form til det, og babyen er frisk, -er det da noen risiko?
mooch Skrevet 14. oktober 2008 #2 Skrevet 14. oktober 2008 Hei Jeg har reist med baby som var 8 uker. Det var helt uproblematisk. Men ift å planlegge tur 1-2 uker etter fødsel, det vet jeg ikke om jeg hadde gjort. Men så var jeg kjempe dårlig i etterkant og var på sykehuset den første uken. ... og du vet jo heller ikke når babyen kommer. Kan hende h*n kommer to uker etter termin? Hva med å reise hjem på forhånd og føde der?
Doxy *mama* Skrevet 15. oktober 2008 #3 Skrevet 15. oktober 2008 Jeg ville ikke annbefalt det... Fly får du nok ikke. og tog, har du tenkt på all ristinga, støyen og trange rom? (for ik å snakke om stellerom) Jeg har invitert familien min til å komme ned i julen, dersom de kan, vet at iallefall mamma kommer Og de har alle forståelse for at de enten må overnatte på hotell, eller så kan jeg kanskje låne huset til en venninne, slik at vi får plass til en hyggelig og tradisjonsrik jul
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå