Gå til innhold

Noen som har fått astmamedisin til barn under 1 år?


Anbefalte innlegg

Skrevet

På hvilket symptomgrunnlag har dere fått det?

Eller hva slags plager har babyen deres og hva slags medisin får barnet?

 

Har et astma barn fra før av på nå 3 og kjenner igjen plagene på babyen min, men jeg når ikke frem hos legene.... :-(

Fortsetter under...

Skrevet

Hei vi fikk nesten alt for lett syns jeg, fikk pga surkling i brystet og hoste. Fikk Flutide men har sluttet å bruke den pga ingen endringer.

Skrevet

Min baby er også kronisk surklete i brystet og hoster masse. Slik har hun vært siden hun var 2 mnd og nå er hun snart 8 mnd.

Skjønner godt at du sluttet hvis det ikke var noen bedring. Er jo ikke gøy å gi disse små så mye kortison heller...

Skrevet

nei jeg liker ikke å putte i dem så mye rart men klart noen trenger det jo. jeg har astma selv så det vet jeg alt om. Kan du ikke prøve å få en henvisning til sykehuset gjennom helsestasjonen da viss ikke du når frem hos fastlegen???

Skrevet

Vi har alt vært 2 ganger på astma og allergi poloklinkken på sykehuset, men han vil liksom ikke ta opp dette med astmaen hennes, men bare ser på eksemen hennes. Jeg har også astma selv og sønnen min har det så jeg kan jo en god del om temaet. Nesten så jeg setter henne på flutide selv en periode for å se om det har noen virkning... Men bare nesten da... he, he... Skal prøve å nå igjennom til den legen på neste kontrollen våres i november.

Annonse

Skrevet

Skjønner deg.... Men må vel ha en resept for å få hentet ut medisiner... Tror nesten jeg hadde byttet lege jeg....En vil jo ikke se barna har det ubehagelig heller og vite at en kanskje kan gjøre noe med det...

Skrevet

vår baby surka i brystet og hadde astma symtomer fra han var 6 uker, når han var 4 mnd fikk vi påvist astma hos spesialist og vi fikk ventolin og det hjelper på vår lille. han er ikke ett år ennå.

 

men ikke gi deg, legen skal gjør det som er det beste for barnet.

vi var hos legen ganske ofte i begynnelsen , før ho skreiv en hendvisning

Skrevet

Jeg fikk astma spray til min 6 mnd gamle gutt nå, ventolin og flutide. Han var veldig surklete og så hadde han astmapust og piping, både jeg og eldstemann har astma så kjenner symptomene godt. Legen var enig om at det var litt piping der og fikk skrevet ut resept, men hun sa også det at det mest sansynlig var relatert til forkjølelsen og at vi kunne kutte ut medisinen når han var frisk igjen

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...