Anonym bruker Skrevet 10. oktober 2008 #1 Skrevet 10. oktober 2008 Jeg er i uke 34 i dag og er førstegangsfødende, dei siste dagene har jeg fått smerter i underlivet, verst når jeg reiser meg og når jeg går, er dette normalt? Jeg tenker at det er vell kroppen som skal gjøre seg klar til fødselen.....? Er det lurt å ta rolig eller kan jeg gå turer eller blir det verre da?? Noen med erfaring??
dumme mamma Skrevet 10. oktober 2008 #2 Skrevet 10. oktober 2008 Tror det er vanlig, har i hvertfall hatt det i begge mine svangerskap. Hos meg hjelper det å ta det med ro. Klarer nesten ikke å gå da. Det kan være at barnet nå presser nedover, derfor er det litt vondt
Gjest Skrevet 10. oktober 2008 #3 Skrevet 10. oktober 2008 Er også førstegangs fødene og har samme smerter. Jeg ringte JM og fikk beskjed om at det var kynnere og babyen som "la seg til rette". Fikk og tips om å ta med ro. For meg blir smertene værre om jeg går for mye, stresser eller for aktiv. Men er helt vanlig.
Helen*Fødeklar* Skrevet 11. oktober 2008 #4 Skrevet 11. oktober 2008 Det er helt normalt, det er bare modning som er på gang ! <3
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå