Tante Gustava Skrevet 9. oktober 2008 #1 Skrevet 9. oktober 2008 Vi har prøvd å innføre et kveldsbad som en del av rutinene før natta. Tidligere ventet vi til han var trøtt og sulten, og tenkte at da kom han til å sove sååå godt etterpå. Fant jo selvfølgelig ut at å gå sulten i badet ikke var et stort sjakktrekk Nå ammer jeg før han går i badet. Prøver også å ta han før han blir altfor trøtt. Men det virker som om han rett og slett ikke liker det... Det kan gå noenlunde greit i badet, men det blir hyling når han kommer ut av vannet og skal ha på seg bleie og pysj. Blir liksom ikke helt den koselige kveldsstunden "alle" prater om... Vil dette forandre seg? Har deres barn alltid elsket å bade, evt når begynte de å elske det? Har liksom så lyst å ha en koselig avslutning på dagen, ikke stress sånn som det fort blir nå... Han er forresten 5 mnd.
Gjest Skrevet 9. oktober 2008 #2 Skrevet 9. oktober 2008 Kanskje han har lyst til å bade mer ? Hvis dere har tenkt til å innføre dette som en del av kveldsstellet hver dag, så vil han vel etter hvert skjønne at han får bade i morgen også, og da synes det er greit å bli tatt opp fra vannet ? Vi har ikke brukt bading som en del av kveldsstellet på verken 2-åringen vår eller snuppa. Bruker bare å bade de 2 ganger i uka med mindre det er behov for mer (grunnet tendens til tørr hud). Sønnen min ble forbanna når vi tok han opp fra vannet for å tørke, men det gikk seg til etter hvert : )
Zabbi Skrevet 9. oktober 2008 #3 Skrevet 9. oktober 2008 vi dusjer vi, mor og barn eller far og barn, mens den andre foreldern står utenfor med håndkle, klar til å gå å smøre huden og ta pysj på. hun er 4 mnd. det blir 1-2 ggr i uken. hud har ikke bra av og bades/dusjes mer enn det. jeg tåler maks hver 2 dag med mindre det har skjedd noe
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå