Mamma_til_isabella Skrevet 8. oktober 2008 #1 Skrevet 8. oktober 2008 Er det flere som har hatt mola som ønsker å snakke litt? Hadde en ma i uke 12 i april og fikk beskjed en mnd siden om at det var mola. Kan begynne å prøve igjen nå i oktober å håper det klaffer fort:)
Mi tesoro *220307* *101109* Skrevet 16. oktober 2008 #2 Skrevet 16. oktober 2008 Kan jeg spørre om hva mola er?
Anonym bruker Skrevet 19. oktober 2008 #3 Skrevet 19. oktober 2008 Jeg har hatt det, er nå i uke 9, skal på UL på tirsdag, siden jeg kan ha det igjen...... nervøs, orker ikke det en gang til. Gikk med det i 15 uker før det ble oppdaget sist jeg hadde det, kan kanskje skylde litt på meg selv siden jeg ikke satte ned foten å krevde en tidlig UL men men....... det var tross alt mitt første svangerskap, jeg hadde HCG hormonet i blodet i 4 mnd etter utskrapning. Blæremola, eller på latin mola hydatidosa, er en tilstand hvor et svangerskap fra begynnelsen utvikles unormalt. Det dannes ikke foster, morkake, fostervann og fosterhinner, slik det normalt skal. Dette kalles en komplett mola. I noen tilfeller danner det seg et foster, mens det er morkaken som ikke utvikler seg normalt, og dette kalles en inkomplett mola. Jeg har da hatt koplett mola og strevde med det i ett år
En engel i mitt hjerte Skrevet 4. november 2008 #4 Skrevet 4. november 2008 Jeg hadde blæremola for to år siden. Det ble oppdaget på ultralyd i uke 16. Fosteret var dødt, og de antok at det døde i uke 8-9. Fikk god oppfølging, og ble lagt inn for utskraping dagen etter ultralyd. Jeg måtte ta jevnlige blodprøver for å sjekke at hcg nivået sank til normalt nivå, og fikk beskjed om å vente minst 6 måneder før vi ble gravid igjen. Ønsker deg lykke til med videre prøving!
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå