Gå til innhold

skjønner ikke helt...


Gjest

Anbefalte innlegg

Skrevet

Jeg var hos lege 1 okt for å få ny sykmelding ( er sykmeldt pga ME) og da var jeg 16 uker på vei. Men jeg lurer på når det er vanlig å skrive det helsekortet? Og hvor ofte har man svangerskapskontroller? jeg fikk ikke time igjen før 1 januar... syns det er så lenge til.

Videoannonse
Annonse
Skrevet

Ja d va nu melkti lenge tell... æ veit ikkje ka så e normalt,men vertfall en gång i mnd...??

Me første svangerskap var æ på kontroll kvær 14 dag å på slutten kvær uka...men vi va VELDI syk å då...

Skrevet

aner ikke noe om dette jeg egentlig.. prøver å spørre legen min men han gidder ikke å forklare noe for meg.

Skrevet

Jeg har også hat en legen som ikke bryr seg under svangerskapet, ring jordmoren du skal ha!

Hun forsto meg når jeg sa jeg trengte oppfølging!

Det er vanlig med 8 svang kont i løpet av hele svangerskapet. Du kan faktisk velge å ta all oppfølgingen din hos jordmor, med unntak hvis du må ta noen tester og sånn, hun gjør ikke blodprøver.

Lykke til videre!:)

  • 3 uker senere...
Skrevet

ikke spør legen... de bryr seg bare om tall...blodprøver vekt og sånn... de er liksom oppdratt til å ha rett så da sier de ikke så mye om ting de ikke er sikre på.. en jordmor er eksperten her..hun har mye mer forståelse for den gravide kvinnen. snakk med henne om alt som ikke har med blodprlve å gjøre..:-)

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...