aragon Skrevet 1. oktober 2008 #1 Skrevet 1. oktober 2008 Gutten vår er 9,5mnd og våkner fremdeles mange ganger i løpet av natta. Han legges ca kl 19, er våken 2-4ganger for smokk før kl 00 og gjerne opptil 50min mellom 3-5 engang. Det er morgen mellom 6-7 som regel. Han får tilbud om vann og smokk når han våkner. Får ikke melk før 05. Sover to økter på dagen: ca 09 - 10.15 og ca 14-15 Noen tips om hvordan unngå at han våkner så mye? Skriker ikke så mye når han våkner, mer sutring og urolig(reiser seg opp)
Natalina ´08 og snuppa ´10 Skrevet 1. oktober 2008 #2 Skrevet 1. oktober 2008 Leste faktisk at det er vanlig at de våkner oftere igjen om natta etter fylte 9 mnd. Snuppa mi er straks 9 mnd og har begynt å våkne om natta, etter at hun har begynt å reise seg.. Og eneste som får henne til å sovne igjen er hudkontakt fra mamma. Har vel ingen tips..
77-modell Skrevet 2. oktober 2008 #3 Skrevet 2. oktober 2008 Dytter..... Skulle også gjerne hatt noen tips. Snuppa mi er 6 mnd, og våkner mange ganger om natta. Får ikke roet henne uten å legge henne inntil meg i senga, men våkner allikevel flere ganger (men da mer rolig).
Barbafin Skrevet 2. oktober 2008 #4 Skrevet 2. oktober 2008 Veldig vanlig at de er urolige på natta i den alderen. Det er så mye som skjer utviklingsmessig og det fører til urolig søvn. Nå er småen vår snart 11 mnd og nå begynner endelig nettene å bli roligere. Tror forresten også at det hjalp å kutte ned på fruktmosen i løpet av dagen.. litt urolig i magen av så mye frukt.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå