Gå til innhold

krabbing eller sitting først?


Anbefalte innlegg

Skrevet

Hva er vanligst? Jeg trodde babyen måtte i "krabbestilling" før den kunne sitte, men det ser ut som om jenta mi "øver" på å sette seg opp, og hun har ikke nærmet seg krabbing ennå. (nesten 7 mnd)

Videoannonse
Annonse
Skrevet

Jenta mi satte seg opp tre uker ca før hun begynte å krabbe. Men hun var jo oppe i krabbestilling som du sier da, bare at det gikk ikke framover enda..:)

Skrevet

Frøkna mi blir 7mnd 1 okt, klarer ikke å sette seg i sittestilling selv, men hvis jeg gjør det sitter hun fint men har ikke skjønt det å ta seg imot hvis hun skulle tippe...hun krabber nåoghar gjort det siden mandag:)

Skrevet

jenta vår er 7,5 mnd, og sitter godt selv. Hun setter seg nesten opp selv (klarer ikke å sette seg opp dersom hun ligger flatt på gulvet, men dersom hun halvveis ligger, f.eks oppå noen puter, så klarer hun det.) Hun har sittet stødig i ca 1 mnd. Krabbe derimot, er hun ikke i nærheten av. Er først den siste uken hun heiser seg opp på alle fire når hun ligger på gulvet. Nå står hun ofte på gulvet og vugger frem og tilbake da, så jeg er spent på hvor lang tid det tar før hun begynner å krabbe :)

Skrevet

Her var det åling, sette seg opp, og så krabbing. Han klarte aldri å sitte alene på gulvet før han satte seg opp selv. =)

Skrevet

Det mest vanlege er vel at når babyen har komt seg opp i krabbestilling vil h*n før eller seinare "bompe" ned på baken. Men nokre babyar skubbar seg opp i sittande frå sideleie før dei kjem seg i krabbeposisjon.

 

Jenta vår kom seg ordentleg opp på alle fire for første gong i går, men har ikkje komt seg verken framover eller ned på baken enno. Ho er snart 11 mnd.

 

Storebroren kom seg i krabbestilling og sette seg på baken og begynte å krabbe på same dag, ca ei veke før han var 10 mnd.

Skrevet

Gutten her har hvert oppe i krabbestilling siden litt før 5 mnd, fra ca 5 mnd så slang han rumpa nedpå. Krabber noe krabbeskritt for så å legge seg ned og dra seg videre.

1 uke før han ble 6 mnd så satte han seg helt opp på rumpa, han har og stått med fotbladene og henda i gulvet, rumpa rett opp. Det var sånn han plutselig havnet på rumpa og satt.

Nå er han 6 mnd og 4 dager og sitter mye, setter seg sånn hele tiden. Krabber og mer og mer

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...