Anonym bruker Skrevet 24. september 2008 #1 Skrevet 24. september 2008 Min lille gutt på snart 8 uker plages slik av mageknip..Han har fått mme siden han var 4-5 uker... og har siden vært plaget av vondt i magen. Vi begynte med nan.. men han fikk steinhard mage, og mye vondt.. bytta til hipp og han bæsjer i alle fall nå.. collett bare stinker når han gulper masse.. Han får malt i melka, samt minifomdråper.. Men fortsatt hyler han til med knip i magen.. spenner hele kroppen sin stakkar..Han svelger mye i vrangstrupen når han drikker,, og gulper en del..Strever mye for å få den lufta ut i form av fis...(men han raper greit) Leste en plass at 1 av 2 unger med kolikk (trur ikke det er det han har) blir bedre av å gå over til soyabasert mme noen som vet noe? som kanskje selv har gått over til annen mme
Anonym bruker Skrevet 5. oktober 2008 #2 Skrevet 5. oktober 2008 Min gutt på seks uker plages også veldig med mageknip.Han får også morsmelkerstatning.Har prøvd nan men bytta til hipp,prøvd småfolk også,men da lukter gulpet ordentlig surt.Han bæsjer en eller to ganger om dagen,og raper greit.Gir han også malt i melka ,har også prøvdmed svisker pluss minifom dråper. Men min gutt får også mage knip etter han har spist,eller mens han spiser å strever med å få lufta ut som fis,og det virker som han strever med å få bæsja,akkurat som om det gjør vondt akkurat i det det skal ut. lurer også på om det er noen som vet noe,evt har noen råd?
Gjest Skrevet 14. oktober 2008 #3 Skrevet 14. oktober 2008 Vi har styra mye fram og tilbake. Malt kan gi magknip fant vi ut, og Nan inneholder malt! Vi har også prøvd, hipp, collett og småfolk. Vi finner ut at for jenta vår er collett og småfolk best. Gir også minifom og hun får litt fennikel-te på flaska. Funker bra!
Anonym bruker Skrevet 21. oktober 2008 #4 Skrevet 21. oktober 2008 Har dere prøvd nan HA1 som fåes kjøpt på apoteket?? denne skal være litt mer ømfintlig for magen, det var ikke nok for vesla vår så vi gikk over til Nutramigen som er for kumelkallergi og soyaproteinallergi og vi fikk et nytt barn med engang!! vi bruker bare denne melka nå og har ikke hatt mer trøbbel med magen hennes. Ikke sikkert det er løsningen for dere, men kan være verdt et forsøk? den koster ca 200 kr på apoteket men om den har virkning kan man få dette refundert. vi er inne i denne fasen nå
Gjest Skrevet 30. oktober 2008 #5 Skrevet 30. oktober 2008 Man skal vel ikke gå over på soya uten å prate med legen. Det å gi soyamelk tidlig kan føre til soyaallergi. Soyaallergi innebærer allergiske reaksjoner mot proteinet i soyabønnen. Denne typen allergi er relativt uvanlig i Norge og opptrer fortrinnsvis hos barn som har fått et soyaprodukt som melkeerstatning. Det foreligger ulike tall for hvor vanlig klinisk soyaallergi egentlig er. Undersøkelser tyder på at soyaproteiner er minst like allergene som kumelkproteiner. Det antas i dag at mellom 10 - 30% av de barn som er allergiske mot kumelk, heller ikke tåler soyaprotein. kilde: http://www.utenmelk.no/wiki/index.php?pagename=Soyaallergi
Anonym bruker Skrevet 5. november 2008 #6 Skrevet 5. november 2008 Nutramigen er jo for de med evnt kumelk og soyaproteinallergi. Vi byttet i samråd med helsesøster på helsestasjonen.
Gjest Skrevet 5. november 2008 #7 Skrevet 5. november 2008 Når det gjelder Minofom... Samboeren min var på apoteket i dag for å kjøpe dette da gutten vår sliter en del med mageknip. Men da fikk vi beskjed om at det var mykje brukt før, men at dei ikkje anbefalte det på så små barn (barn under 1 år...) Dette fordi det inneholder et stoff som kroppen ikkje greier å bryte ned visst nok... Så burde ikkje brukes ukritisk. Fikk med oss 2 A4-sider om dette med mageknip og spedbarnskollikk og mulige årsaker til dette.
Gjest Skrevet 6. november 2008 #8 Skrevet 6. november 2008 Må tilføye at HS som eg prata med i dag på kontroll IKKJE hadde hørt om det eg skreiv over her... Så det måtte ho sjekke Har du forsøkt malt? Har fungert bra her...
Anonym bruker Skrevet 6. november 2008 #9 Skrevet 6. november 2008 Hvor mye får han i døgnet? Pr måltid?
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå