Gjest Skrevet 22. september 2008 #1 Skrevet 22. september 2008 Lillemann har vært forkjøla pluss fått tenner. han er veldig tett og hoster. Han våkner mye på natten og vi har tatt han inn i vår seng. Gjør dere det når de er syke? Nå virker han mye bedre, men vil fortsatt inn til oss. Tror det har blitt litt dårlig vane. Syntes det er vanskelig å bedømme når han bør tilbake og stå på mitt. Er så vanskelig dette når de er små syke. Burde vel kanskje ikke kommet inn til oss i det hele tatt, men ikke lett. hvordan gjør dere det med sykdom+soving? Har begynt i barnehage så blir vel endel forkjølelse framover. Vil helst ha han på eget rom pga søvnen til alle.
Anonym bruker Skrevet 22. september 2008 #2 Skrevet 22. september 2008 Jeg synes barn i foreldrenes seng er en uting. Selv ved sykdom. Frøkna får ikke sove i våres seng og det har hun heller aldri gjordt, unntatt når hun var nyfødt, da samsov vi etter anbefaling fra sykehuset. Men etter fire uket var det over i egen seng. Ved sykdom så sover hun i egen seng, som hun alltid har gjordt. Har på babycall og jeg står heller opp og sjekker ofte hvis hun er syk og det er behov for det. Så mitt råd som du kanskje skjønner er å stå på krava og legg han i egen seng. Forkjølelse og tenner er i hvertfall ingen "gyldig" grunn i mine øyne til å få sove i foreldrenes seng. Jeg kunne ha skjønt det hvis det var noe alvorlig, og at barnet var veldig sykt. Men er man så syk at man trenger overvåkning om natten burde man kanskje vært på et sykehus.. Uansett, mange som sliter med det der. Og sikkert lett for meg å si som har et barn som sover hele natten igjennom og som alltid har vært grei i sove-situasjoner. Men jeg tror også det er fordi vi alltid har hatt strenge rammer på sovingen, helt fra babystadiet. Lykke til uansett hva du gjør, får håpe det ordner seg for dere, for søvn er viktig:)
MathildeC Skrevet 22. september 2008 #3 Skrevet 22. september 2008 HI, jeg lurer også på dette.. vi har nemlig vært konsekvent på at jenta vår sover i egen seng, men nå har hun begynt i barnehage og blitt syk, og hostet så mye at hun nesten kastet opp. Så vi la henne i vår seng, og der har hun nå vært en hel uke... nå våkner hun oftere og oftere om natten, og til slutt gir vi opp og legger henne inn til oss. Tror også hun holder på å få MASSE tenner, har nemlig bare to nå men er 14 mnd og ser ut som om mange kommer.. Vi har lyst til å få henne til å sove i egen seng, men når man er stuptrøtt og skal jobbe neste dag, og hun aldri roer seg, er det så himla vanskelig å være konsekvent! Kan det "gå over" av seg selv etter sykdom/tenner, og hun sovner i egen seng igjen?.. Eller må vi regne med noen harde netter?
Anonym bruker Skrevet 22. september 2008 #4 Skrevet 22. september 2008 Mini sover i vår seng når han er syk , hvis han sliter med å sove.Vi har soverom i forskjellige etasjer. Det har ikke vært noe problem , trenger ikke avenne han eller noe .Han sover fint i sin egen seng igjen når han er frisk. Så ser ikke helt problemet med dette for vår del ihvertfall. Men vi legger han aldri til å sove i vår seng , han legger seg først i sin egen og hvis han våkner mye og er plaget så tar vi han opp i vår seng. Da har vi fått sove bedre alle sammen.Dette er da kun hvis han er syk. Men hvis det er et problem å få de over i sin egen seng , så blir det jo verre. Da må dere kansje prøve noen netter med avenning selv om det er tøft. Er ikke så lett alltid.
Én til Skrevet 22. september 2008 #5 Skrevet 22. september 2008 Akkurat samme opplegg som hos Anonym rett over her. Tok henne over i vår seng da hun var skikkelig syk, og hun ga klar beskjed om at hun ønsket ekstra nærhet. Blir helt feil for meg å si nei når hun så klart har behov for det! Etter de verste tre dagene, og hun våknet mindre om natten, lot vi være å ta henne over - bare ga henne smokken og kosebamsen. Trengte ingen avvenning, det gikk veldig greit tilbake av seg selv. Hun hoster fortsatt litt om natten, men finner roen selv i sengen sin på rommet sitt. Mitt råd er å ikke være så streng og prinsipplåst, men se ting litt an! Men selvfølgelig - hvis det blir en vane at han kommer over i deres seng, må man bare ta noen "kjipe" netter med avvenning igjen. Dette kommer til å gå så fint, skal du se! :-)
Anonym bruker Skrevet 22. september 2008 #6 Skrevet 22. september 2008 Her er det soving i egen seng som gjelder for datteren vår også, som er 14 mnd. Verken hun eller vi sover spesielt mye om hun skulle ligget hos oss- gjorde i alle fall ikke det som nyfødt, og nå er hun som et propellfly i egen seng...... Hun har fått 7 tenner på kort tid og vært litt "uggen", men det har vært svært viktig for oss at hun lærer å sove og roe seg selv i egen seng. tror også det er viktig for mestringsfølelsen hennes. Hun har i alle fall ikke tullet med soving bank i bordet... Ved ett tilfelle da hun var ca 8 mnd så satt jeg og sov med henne oppreist på fanget i iskaldt soverom pga falsk krupp. Vi hadde prøvd å få henne til å sove sittende i sportsvoga, men hun ville ikke det den gangen. Det er UNNTAKET og jeg vil prøve først med sittende i sportsvogna ved neste kruppforsøk også. JEg har troen på å skille mellom alvorlighetsgraden slika t man ikke kommer inn i en dårlig sirkel, som det ser ut som det er gjort over. Men det er jo opp til alle foreldres magefølelse å kjenne på. Det er jo antagelig en kortsiktig løsning med tanke på søvn og overskudd for foreldre også.....
Sissy-mams Skrevet 22. september 2008 #7 Skrevet 22. september 2008 Jeg sover faktisk mye bedre når jeg har ungen i sengen min når hun er syk. Da våkner jeg med en gang hvis hun skal kaste opp, og jeg får henne over bøtten før det havner i senga. Masse spart søvntid på det! Ungen sover også bedre nær meg. Noen ganger ligger hun ved siden av meg når jeg våkner om morgenen, og jeg kan ikke huske at hun kom opp i senga engang. Så jeg er vel heldig som sover best med unger i senga, jeg da.
Helene <3 Sarah&Anniken Skrevet 22. september 2008 #8 Skrevet 22. september 2008 Har alltid vært konsekvent med soving i egen seng, og føler virkelig vi har tjent på det mht legging. Nå har det motsatte egentlig ikke vært noe alternative heller siden hun er svært urolig og sovner ikke når jeg har henne i min seng. Samme om hun er syk eller frisk. Av og til kjenner jeg savnet etter å ta henne i min seng og kose/sove sammen, spesielt hvis hun er syk, men jeg får bare huske på det positive ved det..
Anonym bruker Skrevet 23. september 2008 #9 Skrevet 23. september 2008 Gutten vår på 20 månder har alltid ligget i vår seng når han er syk. Syntes det er bedre og ha han der enn og ligge og bekymre meg for han. Han ligger ellers alltid i sin seng og når han er helt frisk legger vi han i si seng igjen, han protesterer litt 1 natta, men etter det går det greit. Husker selv når jeg var liten og syk at jeg likte kos og pleie hehe og det liker jeg ennå jeg hehe
Gjest Skrevet 23. september 2008 #10 Skrevet 23. september 2008 Er HI her. I natt sov han av seg selv i egen seng gitt:) Får se om det varer, men er mye bedre nå. Man må vel selv føle på hva som er riktig og får oss er det å ha han i sengen når han er syk. Tusen takk for svar, godt å se at andre tenker på de samme tingene:)
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå