venternr2:) Skrevet 21. september 2008 #1 Skrevet 21. september 2008 barnehagen ønsker at mini her går over fra 2 til 1 dupp. Han er 11mnd og en uke. Han våkner rundt 6.30 og er klar for dupp kl. 10. på fredag hadde de ikke lagt han før 11 og vekt han kl 11.30 for lunsj. han var stuptrøtt da kvelden kom selv om han sov som vanlig til 2 dupp (ca 14.30/15 tiden til ca 15.45). legger seg kl 19.30 når er det vanlig at barna blir innkjørt på 1 dupp?
Sanasol har 2 herlige jenter Skrevet 21. september 2008 #2 Skrevet 21. september 2008 Det skjedde vel en måneds tid etter barnehagestart, hun ble etterhvert med i rytmen til de andre. Da var hun 13 mnd.
Prøvigjen Skrevet 21. september 2008 #3 Skrevet 21. september 2008 Jeg lurer også på dette og tror det kan bli en utfordring. Jenta vår er veeeeldig prematur og 14,5 mnd korrigert (men egentlig 18 mnd). I går sovnet hun kl 21 (selv om jeg la henne kl 1915=(). Våknet kl 06, sov igjen fra 08-0930. Og nå sover hun igjen (sovnet kl 1230 og sover sikkert til 1430-1500 ca..) og da er hun klar til å sove igjen rundt kl syv. Hun går ikke i barnehage, men skal få 20% plass fra november, også tenker vi å øke etter hvert. Jeg sliter med denne sovinga da jeg vet at hun trenger mer ro og hvile enn et fullbårent barn...Men vi får jobbe mot en hvil til rundt november da.....
Anonym bruker Skrevet 21. september 2008 #4 Skrevet 21. september 2008 Vår datter på snart 18 mnd sover fremdeles 2 ganger om dagen, ca halvannen time hver gang. Hun sover fra 9.30 til 11 og 14 til 15.30, og i tillegg fra 18.00 til 06.00 om natta. Hun trenger så mye søvn. Tror dette er veldig individuelt, og jeg syns man skal ta hensyn til barnet selv om noe annet passer barnehagen bedre.
Anonym bruker Skrevet 21. september 2008 #5 Skrevet 21. september 2008 Hæ? Dem kan vel ikke la en så liten unge bare få en halvtimes søvn! I vår barnehage avtalte vi at gutten vår måtte få lov til å sove/hvile 2 ganger, han er jo våken kl5, så da blir dagen lang uten hvil. Dette bør vel personalet kunne gå med på? Eller er det mange ferskinger som jobber der?
venternr2:) Skrevet 21. september 2008 Forfatter #6 Skrevet 21. september 2008 hei! takker for så mange svar..tusen takk:) Det er ingen nye som jobber i barnehagen. Det de sa på fredag var at han ikke viste tegn til trøtthet, så derfor fikk han være oppe lenge. "han kunne være oppe mye lengre, men vi la han da bare", sa de. enn det da? har bedt om en samtale til uken med lederen, skal fortelle hva jeg føler og hvordan de skal/ ikke skal gjøre ting. Måtte bare høre med dere, er førstegangsmamma og førstegangsbarnehagemamma, så da er det mye man bare jatter med og tror at slik skal det være.. neimen om jeg skal fortelle dem hvor skapet skal stå!! oi oi...ble litt sinna nå føler jeg. bra det er senere i uken jeg skal ha møte og ikke i morgen.!
Meg,Vesla & Antonio:) + spire Skrevet 22. september 2008 #7 Skrevet 22. september 2008 her var det helt annderledes.. snuppa var vant til å sove en dupp på va 2timer etter lunsj som hun spisete rundt 11.. men når hun begynte i barnehagen spiste de ikke lunsj før halv 1 så de har gjort henne vant til to lurer! å de har begynt å legge henne allerede halv 10! å hun står opp rundt 7.. så sover hun i gjen rundt 2.. hun er blitt helt umulig å legge på kvelden. noen ganger sove rhun 3 timer enda jeg har sakt at ikke emr en max 2 1/2
Anonym bruker Skrevet 22. september 2008 #8 Skrevet 22. september 2008 Dette regulerer vel barnet selv, men barnehagen har ikke rett til å si at barnet skal bare ha en dupp, dette er det du som bestemmer. Har ei jente selv på 23 mnd og hun gikk over til 1 dupp da hun var 14 mnd helt av seg selv. I begynnelsen var hun veldig trøtt rundt kl 11 men de i barnehagen begynte å spise i den tiden så de drøyet sovingen litt med det. Nå har jeg sagt til barnehagen at hun ikke kan sove etter kl 13:30 og ikke mere enn 1,5 time for da blir hun umulig å legge om kvelden.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå