Gå til innhold

Anbefalte innlegg

Skrevet

mye ute når de begynner i barnehagen? Lurer på hvor mye yttertøy det er lurt å ha (dress)? Bruker de å ha klær liggendes i barnehagen?

Videoannonse
Annonse
Skrevet

Har inntrykk fra vår barnehage at alle er ute ihvertfall en gang i løpet av dagen. Det er jo ikke alltid kun 1-åringer på avdelingen, så de følger de andre og har samme opplegg som dem. Mulig det gjøres forskjellig fra barnehage til barnehage, men hos oss er hele avdelingen ute samtidig.

 

Vi har ihvertfall 1 skift med klær liggende i barnehagen. Hender de søler under måltid eller blir våte ute osv, og da er det greit å kunne skifte. Av uteklær har vi bare ett skift der: 1 dress, regntøy, fleeceklær og ullklær.

Skrevet

Så dere har dressen liggende i bh hele tiden? Da må vi ha en dress til å bruke hjemme også da.

Saken er at jeg har vinterdress og regnsett. Vanntett bukse (den er jo tynn da) og vannavstøtende jakke. Har fått tilbud å kjøpe en Reima tec for 180kr, og lurer på om jeg trenger den. Er jo svinbillig, men gidder ikke kjøpe den hvis vi ikke har bruk for den. Men den er vel ganske tynn, så den kan være fin på senvinteren/våren også?

Den er 86 og han fyller 1år i januar.

 

Takker for inspill:)

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...