Gå til innhold

Er jeg den eneste som ikke grerier å finne noen fine guttenavn??


Anbefalte innlegg

har bladd gjennom navneboka å finner ingen! kan ikke tenke meg vanlige navn som går igjen her,har stor fam å kjenner mange som heter det som er mest vanlig..what to do?? noen som har spesielle å fine guttenavn?

Fortsetter under...

 

Hadde akkurat det samme problemet som deg.

 

Vi bestemte oss til slutt for å velge et norrønt navn, og måtte velge deretter. Vi hadde liksom ikke noen favoritter. Til slutt fant vi et navn som begge ble enig om, og så langt det eneste navnet vi har vært enige om. Etter noen uker med tenking, så ble det dette navnet. Gutten i magen min heter derfor Tord nå. Gleder meg til han kommer ut.

 

Det skal ikke være lett med guttenavn. Trodde egentlig jeg hadde bestemt meg for navn før jeg ble gravid, men navnet var ikke helt som jeg tenkte når jeg først fikk vite at det var en gutt. Klarte ikke å se for meg å ha en sønn som het de navnene jeg hadde tenkt ut før.

 

 

Har du noen forslag på navn du synes er ganske fine da? Litt vanskelig å foreslå navn ut fra ingenting. Men skal gjøre et forsøk. Her er i hvert fall noen navn som ikke er så mye brukt, så det er stor sjanse for at du ikke har disse i familien.

 

Heidar

Conrad

Silas

Balder

Nilas

Lauri

Heine

Arthur

Miran

Elvin

Sakarias

Lavrans

Imre

Cedrik

Emre

Matteus

 

Noen av disse som kan være noe for deg?

Annonse

hva med:

 

Gabriel

Lukas

Nathaniel

Sander

Matheo

Millian

Emilio

Emilian

Didrik

Cedrik

Ludvig

Kasper

Michal

Michael

Trym

Victor

Leon

Dominic

Tinius

Jonah

Conrad

Cornelius

Fabian

Albin

Martinius

Kevin

Samuel

Sakarias

Jerrico

Emrik

Theodor

Linus

Tonny

Tony

Ulrik

Patrick

Olivier

Nei, det er vanskelig med guttenavn, det synes jeg og! :)

 

Og jeg liker absolutt ikke sånne navn som er listet opp her ("spesielle"), og mange av de som faktisk er fine er brukt opp av andre for lengst...

 

Lykke til i navnejakten i alle fall! :)

Hei hei.

 

Har vært der du er nå, og det er mye mer vanskelig å finne ett fint guttenavn enn ett jentenavn. Bare vent til du får gutt så merker du også den store forskjellen det er å finne fine gutteklær i forhold til utvalget av jenteklær. Men tilbake til det med navn.

 

Jeg har ett forslag og det er veldig spesielt. Elller jeg synes ikke det er spesielt i det hele tatt. Men vi fikk noen reaksjoner over navnet, men det passer så innmari til gutten vår og jeg liker det så godt. Da han begynte i BHG fikk jeg høre hele tiden av personalet og andre foreldre at de syntes det var sjelden, men alle synes det er fint og spesielt når de er blitt kjnet med Sønnen min.

 

Han heter i allefall Ciljan... Og nei, han er ikke oppkalt etter fotballspilleren Per Ciljan ( Rosenborg spiller). Om du kikker innpå navnelister i ssb så er de ikke oppdatert helt rett og heller ikke inne på BIM sine sider. Det er flere enn fem som heter det i norge. Det vet jeg helt sikkert.

 

Uansett så får du ha lykke til i navnevalget:-) Jeg venter til jeg har vært på UL igjen før vi tar den runden.

 

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...