Gå til innhold

"Alle menn liker porno"


Anbefalte innlegg

Skrevet

Dette utsagnet hører jeg veldig ofte... Og jeg kan egentlig ikke tro det. Min mann hater pornografi, han syns både det er skittent og ekkelt, og nedverdigende.

 

Inntrykket mitt er egentlig at menn som liker pornografi prøver å overbevise kjærestene sine om at dette er ok, og at dette er noe alle menn liker.

 

For noen år siden hadde jeg en kjæreste som likte å se på porno, gjerne mens vi lå sammen.. Jeg er ei guttejente og i guttegjengen min så fortalte jeg at han så på porno mens vi lå sammen, og mens jeg sov etc.. Da spurte vennene mine (dette er helt normale oppegående fyrer, ikke kjedelige eller religiøse) hva jeg gjorde sammen med et sånt outcast? Da sa jeg at det var en merkelig ting å si, for min kjæreste sa at alle menn så på porno. Da fortalte gutta meg at det stemte ikke overhodet, de syntes porno var veldig ekkelt. Jeg tenkte selvsagt at dette sa de for å være snill mot meg. Senere fikk jo disse mennene kjærester og barn, og det har aldri vært snakk om noe porno der.

 

Når jeg ser på disse gutta som sier at "alle menn liker porno" og deres stakkars damer som tror de, så ser jeg at disse mennene gjerne har litt "lav status" ellers i samfunnet også. Alle menn liker nemlig ikke porno. Men det virker å være en klar sammenheng mellom umodne menn som liker fotball, mekking og øl og at kona skal ha dekt bord til man kommer hje, og porno, enn at de som faktisk har litt normalt menneskesyn ikke liker porno.

 

VÅKN OPP - ALLE MENN LIKER IKKE PORNO. HVORFOR SKAL DU GODTA AT MANNEN DIN RUNKER TIL DAMER SOM FÅR DEG TIL Å FØLE DEG MINDRE? HVORFOR SKAL DU GODTA AT MANNEN DIN SER PÅ PORNO NÅR DU IKKE LIKER DET? DET ER FEIL JENTER!!

Fortsetter under...

Skrevet

Det er mitt inntrykk også!

 

Jeg tror du har helt rett og det er jo en utrolig effektiv maktstrategi å si at :

Alle menn liker porno.

 

Altså kan du like gjerne holde deg til meg, servere maten jeg liker.

Skrevet

Jeg er ikke noe ottar i det hele tatt. Hvorfor skal mannen min se på kvinner som blir penetrert når han kan penetrere meg? Hvorfor skal mannen min se på damer som blir lugget når han kan lugge meg? Hvorfor skal han SE PÅ AT ANDRE MENN PISKER DAMER hvis han kan piske meg?

 

Det er jo bare en helt syk ting. Hvorfor SE på at andre har sex? Mannen min hater porno, faktisk. Og det gjør de fleste andre menn jeg kjenner også. De liker ikke porno. De liker sex med ekte kvinner.

 

Hvorfor du drar inn min mann skjønner jeg ikke Dr Ypperlig - for min mann ser ikke på porno. Vi ligger sammen og har et godt sexliv.

 

En annen festlig ting er at etter jeg ble ferdig utdannet og "rykket" litt opp på "rangstigen" så har jeg ikke møtt en eneste mann som syns det er deilig med silikonpupper, sperm i ansiktet eller oppstreka øyenbryn som blir staket av menn som er stygge, fæle og alt de har er en stor kuk :-)

 

Godt å se at det faktisk er litt sosiale forskjeller.

Skrevet

Tror flesteparten av menn liker porno. men såklart finnes det menn som ikke liker,det noe annet ville vært rart.

Så syns også det der "alle menn liker porno" bare er tull. Det finnes unntak.

Skrevet

hvorfor jeg skal godta at min mann runker til damer som får meg til å føle meg mindre?

 

du legger til følelser hos folk som nødvendigvis ikke stemmer. jeg for min del føler det ikke nedverdigene at mannen ser på porno. men jeg har en tedens til og møte men som sier at de ikke gjør det. så jeg er helt enig i at ikke alle menn ser på porno, samtidig som ikke alle damer hater porno.

 

men jeg er også enig i at det ikke er så gunstig for forholdet om en sitter og runker til damer mens den andre blir leiseg og føler seg tråkket på

Skrevet

Det er vel sikkert like lite sant som påstanden om at INGEN kvinner liker porno, vil jeg tro.

Ikke lett å vite siden disse sidene stort sett blir frekventert av kvinner, og disse kvinnene stoler jo selvfølgelig på hva mannen sier til seg...

Annonse

Skrevet

Jeg skjønner faktisk ikke hva du mener Dr.Ypperlig. Du skriver ting jeg ikke har skrevet...

 

Og til deg mortilgunnar; jeg skrev ikke at ALLE føler porno er ekkelt. DEt var henvendt til de som godtar porno, selv om de ikke vil ha det i forholdet :-)

Skrevet

mulig det stemmer at ikke alle liker porno..men at en HEL guttegjeng synes porno er ekkelt.... oi...da er du nok litt naiv om du tror på det. Jeg hadde en ex som synes porno var ekkelt og at pornodammer var smakløse og usexy... jo da, han så på porno i smug han også..

 

 

Skrevet

Vel, jeg er nok ikke naiv. Som sagt trodde jeg den gangen at de prøvde å lure meg. Men de gjør nok ikke det. Som de sa. "Hva gjør du sammen med et outcast som han? Det er bare fjortiser og tapere som liker porno". Jeg tviler på at de ille sagt det egentlig for løgn, sånn tatt i betraktnig at jeg vet hvordan de liker å ta damene sine, hvor mange d har vært med osv, men en ting de ikke likte var porno. For det var ekkelt. Det var falskt. Og som en av de sa "Jeg er ikke homo heller, jeg syns liksom ikke andres pikker er så deilig"

 

Det har nok litt med klasse å gjøre tenker jeg :-)

Skrevet

Selvfølgelig er det utsagnet bare tull. Mange menn liker porno, og mange kvinner. Men ikke alle menn og ikke alle kvinner.

Skrevet

Dr.Ypperlig din talentløse replika, dine "argumet" er så på jorde at det ikke er noen vits å diskutere dem engang.

Skrevet

HI, akkurat sånn er min mann også. Han synes hele pornoindustrien er en skitten og ekkel bransje, og føler at sex er noe vakkert og fint mellom kun to mennesker i vårt ekteskap. Og det er meg og han.

Vi klarer oss utmerket godt uten porno for å piffe opp sexlivet. Hvis man trenger å se porno for å ha det godt, mangler dette paret noe helt vesentlig i forholdet sitt.

 

Jeg kjenner mange menn som synes porno er fjortisaktivitet.

Skrevet

Hi her, godt å høre siste anonym. Som mannen min sier.. Det er noens datter, noens mor.. Det er synd på de, dessuten syns han ikke det er særlig deilig å se på heller.. Hvorfor tenker han.

 

De jeg kjenner nå som liker porno er gjerne lillesøsteren min på 17 sine kompiser.. Alle liker ikke porno.. Sånn er det bare.. Og man må ikke være spesielt feminist for å ikke gjøre det heller. Det finnes folk som klarer å ha et deilig sexliv uten porno.. Noen av oss klarer nemlig å tenke seg til det, uten Jesse Jane

Annonse

Skrevet

Så klart liker ikke _alle_ menn porno. Akkurat som at ikke alle menn liker fisk. Eller gummistøvler. Det er jo ingen her i verden som er like ;-)

Og man må vel egentlig lære seg akseptere det?! Jada, det er noens datter og noens søster og noens mor - men det er da ikke alle som er tvunget inn i bransjen heller? Ikke all porno er usmakelig, liksom..

 

Personlig ser jeg ikke porno. Rett og slett fordi det ikke tenner meg.

Men om mannen vil se på det, så be my guest. Som skrevet i den andre tråden ; Det er ikke alltid at jeg er in the mood, så da får'n bare ta til takke med høyre hånda og "second best". Jeg er trygg på min egen kropp og utseende, så damene i filmene er ingen trussel for meg. Det er fantasier, og thats it.

 

Men jeg har full forståelse for dem som ikke liker det. Som sagt ; Vi er jo alle forskjellige :-)

Skrevet

Hei Montana. Jeg er heller ikke usikker på meg selv. Vi er bare to godt voksne mennesker som rett og slett ikke syns porno har noe i et godt forhold å gjøre :-).

 

Og ikke for å være ekkel, men når du sier at du ikke er usikker.. Hvorfor tok du da silikon?

Skrevet

haha, nå måtte jeg le!

 

Unskyld meg, må man være usikker for å ta silikon? Det var nytt for meg.

 

 

Skrevet

Hehe, nei men det er fult forståelig :-) Som sagt, alle er jo forskjellige.

Jeg syntes ikke noe om det om det havner inne på sovrommet, at han må se på det mens vi har sex og slikt. Men hva han gjør på egenhånd, driter jeg i.. Men (!!) det er jo klart det finnes jo grenser. Syntes det er kvalmende med dem som sitter klistra til skjermen til alle døgnets tider, sånn at det faktisk går utover forholdet.

 

Ja, jeg sier at jeg ikke _er_ usikker ;-) Hva jeg var, er annen sak.. :-)

Skrevet

Det var ikke vondt ment altså Montana, jeg bare lurte.

 

Er helt enig med deg, selv om jeg ikke er noe interessert i porno i det hele tatt og syns det er groteskt. Jeg kan skjønne at single gutter gjør det, men jeg blir litt dårlig av det også. Broren min ser på porno hver kveld.. Jeg syns det er leit. Det finnes faktisk kvinner for alle og menn for alle og man trenger ikke ty til slike hjelpemidler i et forhold. Husker jeg sa til mannen min.. Onanerer du når vi ikke har sex på en uke? Nei, sa han, for jeg vet jeg kan få the real thing snart, og i det hele tatt en eller annen gang :-)

Skrevet

Nei, jeg tok det ikke så negativt :-) Jeg har vært åpen om hvorfor jeg gjorde det, og det har også vært viktig for meg å understreke at jeg aldri gjorde det for å bli noen "glamourbabe". Så det går så fint atte :-)

 

Men selvom "the real thing" er det beste, så tror jeg faktisk at det kan være litt sunt å gjøre sitt på egenhånd innimellom :-) Drøyt når det blir hver kveld med porno, men.. Enkelte trives vel i sitt eget selskap, hehe, ikke vet jeg.. Men er man i et forhold så passer det seg jo ikke å holde på sånn, hehehe. But still.. En fantasi i ny og ne tror jeg ikke at er så skadelig :-)

Skrevet

Hehe, nei nei, det er det nok ikke. Men vi velger å avstå fra det og det gjør de fleste vennene våre også :-) Hva mannen min tenker på det vet jeg jo ikke, kan jo hende han egentlig har DE grisedrømmene, men jeg tviler, lissam. Hehe.

 

Tror nok de færreste mammaer, montana, er glambabes.. ;-)

Skrevet

For å si det slik så har eg aldri hatt bedre sexliv med min mann som etter at vi begynte å se porno ilag.Føler virkelig at eg har sluppet meg løs.Vi ser på av og til.Og det gir ekstra turn on på meg ihvertfall!!

Skrevet

Piffe opp..ja hva skal en si.Synes det er viktig å piffe opp samlivet jeg...har ihvertfall tenkt å gjøre det gjennom hele livet så lenge jeg synes det er ok.

Vi hadde bra sexliv før porno men herregud så bra det er nå.Vi ser bare ca 1 gang annenhver mnd.Min mann hvisker meg ofte i øret hvor deilig vi har det og hvor heldig han er.Deilig at mannen din etter 12 år har full tenning på deg hele tiden...kan av og til bli litt mye..he he!

Var veldig fordomsfull før men er veldig glad eg turte å slippe meg litt løs!!

Skrevet

Dr. Ypperlig :"Kanskje mannen din egentlig er homo..?"..haha, tror du virkelig at homofile ikke liker porno?????Det er ingen som ser mer porno enn homofile. Homseporno er en like bedriten bransje. Ingen er så ekstrem som homofile menn når det gjelder sex.

Skrevet

Tror du virkelig på at mannen din ikkje onanerer..naivt.

Skrevet

Artig at du bruker Ottar-damene som eksempler Dr.Ypperlig. Kan fortelle deg at noen av frontkvinnene i Ottar oppigjennom årene har vært både nære venner og elskerinner til "Porno-Hagen"..

 

Og det har jeg fra sikre kilder.

 

Artig eller:-O

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...