FrøkenSprøken Skrevet 4. september 2008 #1 Skrevet 4. september 2008 Var hos legen i går og fikk vite at jeg må opperere menisken, samt fjerne vann i kneet, og venter nå på å få time hos kirurgisk. Hvor vondt gjør det, og hvor lenge gjør det vondt etterpå? Må man gå på krykker? Hvor lenge? Hvor lang tid tar det før man kan bruke beinet normalt? Hvor lang tid tar det før man kan kjøre bil? Og kan faren få "sykemelding" fra jobb for å hjelpe meg med mini den første tiden?
jordbær mathilda Skrevet 4. september 2008 #2 Skrevet 4. september 2008 Mannen min oppererte menisken for noen år siden. Det var en kikkhullsopprasjon og jeg mener å huske at han var kjapt på beina igjen. Var vel hjemme en par-tre dager så var han på jobb igjen.Kjørte bil da,men har automat gir,så kanskje enklere da.
Misti Skrevet 4. september 2008 #3 Skrevet 4. september 2008 HEi. jeg har hatt 2 menisk opprasjoner på samme kne. Om alt går som det skal så skal det ikke være no spes vond. Jeg var aktiv fotball spiller når jeg gjorde pluss at jeg gikk mye på roller blades og var dermed usedvanlig sterk i bena. så jeg trengte veldig mye opptrenin for musklane ble så svekka etter på. De sier at du ikke trenger å bruke krykker så lenge men jeg råder deg til å ikke belaste beine på 5 - 6 dager og så avlaste litt etter litt. Selv om legen sier du fint kan gå igjen etter et par dager
FrøkenSprøken Skrevet 4. september 2008 Forfatter #4 Skrevet 4. september 2008 Tusen takk for svar! Skal høre med legen om jeg kan få krykker i allefall, for å være på den sikkre siden. Godt å høre at det ikke er så veldig vondt da. Har aldri operert før, så aner ikke noe om hva man kan forvente seg. Hvilken bedøvelse kan man forvente seg? Jeg vil helst ikke ha full narkose, men går det bra med lokalbedøvelse, eller må man ha narkose? Hva med spinalbedøvelse? Eller er det veldig vondt å sette?
♥♥mortil4♥♥ Skrevet 4. september 2008 #5 Skrevet 4. september 2008 Jeg opererte kneet for litt over 2 år siden. Menisken, og korsbåndet røyk på en trening, og skulle inn og fikse det (gikk på krykker frem til operasjonen). Fikk full narkose, og de gikk inn på 3 steder i kneet. Gikk valdig bra. Var litt vondt da bedøvelsen forsvant etter narkosen, men det gikk fort over. Kunne gå litt forsiktig på kneet rett etterpå, men måtte ha krykker i et par mnd etterpå Inne i kneet fant de store krater av slitasje i brusken, så det var derfor det gjorde så vondt lenge etterpå. Fikk ikke kommet i gamg med jobben etterpå, og så ble jeg gravid, og fikk ikke jobbe pga stor arbeidsbelastning. Ognå har jeg permisjon.. Har fortsatt vondt i kneet, men det er nok pga slitasjen da =/ Dersom du bare skal fikse på menisken, tror jeg du er bra 3-6 uker etterpå. Kanskje før og =) Men tror nok du må ha narkose ja..
Joey1980 Skrevet 20. september 2019 #6 Skrevet 20. september 2019 På 4.9.2008 den 19.53, jordbær mathilda skrev: Mannen min oppererte menisken for noen år siden. Det var en kikkhullsopprasjon og jeg mener å huske at han var kjapt på beina igjen. Var vel hjemme en par-tre dager så var han på jobb igjen.Kjørte bil da,men har automat gir,så kanskje enklere da. hei!, tenkte bare legge til noe her. kikkhullsopprasjon de trokklet sammen fremre ledband(tok en sen fra baksiden kne insiden) + menisken i venstre kne i sist uke (Onsdag) Det var greit smertefult i 2-3 dager. den 8'ende dagen kunne jeg fint kjøre bil manuell gir. på sykehuset gav de meg en måneds sykemelding. De sa at jeg må påregne meg 1 måned med krykker. nå ligger krykkene stablet vekk. Men mere en 10-15 minuters gå tur så trenger jeg en pause enda. har bare et problem nå, har mere vondt i ankelen en i keet nå. trur kanskje de har vrid og bøyd den utav ledd eller noe under operasjonen. ankel er blå.
Anonym bruker Skrevet 20. september 2019 #7 Skrevet 20. september 2019 54 minutter siden, Joey1980 skrev: hei!, tenkte bare legge til noe her. kikkhullsopprasjon de trokklet sammen fremre ledband(tok en sen fra baksiden kne insiden) + menisken i venstre kne i sist uke (Onsdag) Det var greit smertefult i 2-3 dager. den 8'ende dagen kunne jeg fint kjøre bil manuell gir. på sykehuset gav de meg en måneds sykemelding. De sa at jeg må påregne meg 1 måned med krykker. nå ligger krykkene stablet vekk. Men mere en 10-15 minuters gå tur så trenger jeg en pause enda. har bare et problem nå, har mere vondt i ankelen en i keet nå. trur kanskje de har vrid og bøyd den utav ledd eller noe under operasjonen. ankel er blå. Du ville legge til noe på et 11 år gammelt innlegg? Anonymkode: 15f6d...2f6
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå