Trønderbærta Skrevet 4. september 2008 #1 Skrevet 4. september 2008 Har et gammelt skap stående, det er en kommode med 2 skapdører og 3 skuffer i midten, oppå der er det et speil! Dette skapet skal jenta mi på 6 år få på rommet sitt, men noen må gjøres med det, males og skifte knotter. Rommet til jenta er nå mørkt rødt, men skal etter hvert males. Sengene er hvit (ei høyseng, og ei vanlig seng), og skrivepulten er svart, kles-skapene er hvite. Hvilken farge ville dere ha valgt til vegg og hvilken til denne kommoden?? Det er et stort og romslig rom, den vanlige senga skal byttes ut med en sovesofa og et bord ("ungdoms" møbler blir de kalt) som er svarte. De andre møblene blir stående, og blir ikke malt eller gjort så mye med. Trenger noen gode tips her ja!?
Masaili <3 Skrevet 4. september 2008 #3 Skrevet 4. september 2008 antikk hvit er veldig fint på gamle møbler.
Trønderbærta Skrevet 4. september 2008 Forfatter #4 Skrevet 4. september 2008 Blir nok hvitt ja, men skapet har glatt overflater nå, må jeg pusse det litt og så male det da?!
Masaili <3 Skrevet 4. september 2008 #5 Skrevet 4. september 2008 Vaske godt med salmiakk og vann Pusse Grunne Male Da er du nesten sikret et godt resultat:)
Trønderbærta Skrevet 4. september 2008 Forfatter #6 Skrevet 4. september 2008 Tusen takk! Men hvilken farge kan jeg ha på veggene da??
Mor&barn Skrevet 4. september 2008 #7 Skrevet 4. september 2008 Pusse med sandpapir, tørke over med lett fuktig klut for å få vekk støvet Fransk grå er en fin farge. Hvit med litt rosaskjær i
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå