kreps86 Skrevet 2. september 2008 #1 Skrevet 2. september 2008 hvordan behandler dere tørrhodebunn til baby? syns det er ganske mye og lukter litt. jeg smørte med babyolje i går kveld- må jeg gjøre det flere ganger om dagen? skal man skrepe det vekk på en måte?
Helann og lillebror Skrevet 2. september 2008 #2 Skrevet 2. september 2008 Du mener sånne tørre flak? Er visst ganske vanlig å ha det. Min jente hadde masse, har fortsatt litt nå som hun er snart 6 mndr. Går an å prøve med salisylvaselin (reseptfritt på apoteket), la det virke noen timer eller over natten og så gre med kam for å få av flakene. Hjalp ikke så mye her, men har hørt at det har funket på andre. Forsvinner uansett med tida!
2hærligegutter Skrevet 2. september 2008 #3 Skrevet 2. september 2008 ell salisylsyre (er olje) litt lettere å smøre i hodebunn, spes. hvis dem har litt hår:) funket her
mamsen=) Skrevet 2. september 2008 #4 Skrevet 2. september 2008 jenta mi har også hatt masse av det (har det fremdeles da..) Men jeg kjøpte mandelolje på apoteket og masserte inn i hodebunnen hennes for så å la det være i over natta. deretter gre håret med en kam om morgenen. har mista masse etter jeg begynte med det. men har fremdeles litt der den myke flekken er! der tørr jeg ikke gni noe særlig. Ellers så brukte ei venninne av meg en luskam, hun synes det funka!
Nætte;mortil2 Skrevet 2. september 2008 #5 Skrevet 2. september 2008 Førstemann hadde også dette så da tuppa begynte å få det gikk jeg på apoteket å kjøpte cosmica sin gjenfuktende hodebunnsgele.. Noen dråper i hodebunnen som jeg masserer inn, og vips!! Noen dager med det så er det over. Veldig kjekt, ikke noe klin (det vises ikke at man har brukt det når det tørker) og hun syns behnadlingen bare var deilig.. :-)
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå