lamor Skrevet 2. september 2008 #1 Skrevet 2. september 2008 Vi har forsøkt på nr 2 i 2 år uten å lykkes, jeg var på utredning tidligere i sommer og fikk beskjed om at alt så ok ut. Mannen min avla sædprøve og vi fikk svar om at denne så dårlig ut, videre utredning og micro injeksjon neste. Etter dette har han blitt så deppa at han ikke klarer å få utløsning, vi har alltid hatt et supert sexliv og absolutt ingen problemer med dette før. I går ble jeg kjempe frurstrert da jeg skulle ha eggløsning da og han ikke klarte å komme.... Jeg vet ikke hva jg skal gjøre. Håper jo i det lengste at jeg skal blir gravid på vanlig måte og slippe noe mer utredninger osv..... Noen tips???
Tryne_ nr.3 på vei Skrevet 2. september 2008 #2 Skrevet 2. september 2008 Det viktigste er at du snakker med han. mange menn får en følelse av at de ikke er "menn" når de får slike beskjeder. Vis at du bryr deg om han og at du fortsatt ser på han som den mannen han er. Du kan også si til han at selv om han har dårlig sædkvalitet så betyr det ikke at det er umulig for dere å bli gravid, berre vanskeligere. Dere kan få hjelp til å få det til, eller det kan finnes en behandling som hjelper han å få bedre sædkvalitet. Har også lyst til å dele en historie med deg. Vi har ett venne par. mannen der har en bror som har dårlig sædkvalitet. de prøvde i årevis men fikk det ikke til. De ble ikke godkjennt for prøverør på haukeland fordi de mente det var ikke vist å prøve. De søkte da i haugesund og fikk komme til der. Etter 2 forsøk fikk de en liten gutt. denne mnd hadde så og si ikke en eneste levende sædcelle. 2 år gikk og de hadde lenge snakket om at de kanskje brude prøve på nr.2, selvfølgelig ved hjelp av prøverør. Men vet du hva. de fikk nesten ikke tenkt tanken en gang. Mannen som hadde dårlig sædkvalitet hadde klart å gjort henne gravid på egen hånd. Nå har de to små barn. Så jeg vil at du skal si til han at selv om testen nå er dårlig, så kan den faktisk bedre seg, har sett tusen eksmpler på det her inne. Ellers skal e-vitaminer, sink, omega 3 og selen være bra for sædkvalitet. Snakk med mannen din, han er ikke noe mindre mann om soldatene ikke er helt som de skal;)
lamor Skrevet 2. september 2008 Forfatter #3 Skrevet 2. september 2008 tusen takk for svar, det er lenge siden jeg kjøpe sink, omega 3 og multivitaminer til han, men han har ikke vert flink å ta dem, det er han nå..... Håper han kan få behandlig for å bedre kvaliteten og at vi da får det til på vanlig vis, da ville både jeg og han blitt kjempe happy =)=) Vi har forøvrig en sønn fra før som vi har fått på vanlig vis, han er 4 år, da prøvde vi i ca 10 mnd. Jeg har alltid antatt at det er noe galt med meg siden det tar slik tid, jeg har jo tross alt gått på p-piller konstant siden jeg var 14 år.... Men nå ser det ut til at det er han.... Håper han kan få hjelp =)=) Takk for historien du delt e også =)
lioness* Skrevet 2. september 2008 #4 Skrevet 2. september 2008 Huff, den der er litt kinkig. Jeg skjønner veldig godt reaksjonen hans! Det sikkert en kjempenedtur for menn å få den beskjeden. Mannen min ble også litt deppa - og ganske overrasket, han forventet det ikke - men det har gått seg til ganske bra. Han føler litt skyld når jeg blir deppa og frustrert, så jeg har forsøkt å tenke på det og ikke mase alt for mye om hvor "fælt det er at vi ikke bli gravide". Prøver også å si at det IKKE er hans skyld at det er sånn, at han ikke kan noe for det og at det er vårt felles problem som vi skal møte sammen. Tror han synes det er ok at jeg ser det sånn. Det er sikkert viktig for han å få litt tid til å bearbeide det, så om du klarer å være ekstra tålmodig ift utløsninger v eggløsning og sånt så ordner det seg kanskje...?
Liza-76 Skrevet 3. september 2008 #5 Skrevet 3. september 2008 Gynekologen min sa at menn produserer forskjellige celler; sædceller og mannlige kjønnshormon. Det hadde ingen sammenheng og derfor er det jo ikke noe galt med testosteron-produksjonen selv om sædcelle-produksjonen er dårlig. Så han trenger ikke føle seg som mindre mann av den grunn!!!
**micke** Skrevet 3. september 2008 #6 Skrevet 3. september 2008 hei, jeg er inne og kikker litt av og til, men holder meg mest på bli gravid siden... min mann leverte en gang for lenge siden en dårlig sædprøve, så jeg her lest MYE om dette (kan være du allerede vet dette, da må jeg bare beklage... )... for det første kan neste prøve være mye bedre (endrer seg over tid pga forskjellige forhold...stress, feber, osv...). en annen ting jeg har lest som kan påvirke kval (i tillegg til sink og alt det der) er akupunktur. det skal visst også virke med en gang. verdt å prøve? lykke til
lamor Skrevet 3. september 2008 Forfatter #7 Skrevet 3. september 2008 hei og tusen takk for svar alle sammen, han er i bedre humør nå heldigvis. Takk for alle tips og råd, alt mottas med stor takk=) Vi får krysse fingrene om at det har gått bra denne mnd, det hadde vert fantastisk, nå skal jeg opp å ha sex =)=) Just in case=)
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå