Gå til innhold

Hvordan vente dere barnet til å drikke vann?


Anbefalte innlegg

Skrevet

Har tvillinggutter på 9 mndr som jeg har lyst til skal erstatte noe av melkemengden med vann (får mme). Har vært veldig dårlig på å tilby dem det frem til nå, så nå forsøker jeg flere ganger for dagen med flaske eller aventkopp med myk tut. Men foreløpig er det ingen interesse, bare tygger på flaska.

Forøker både kaldt og lunkent vann.

Har ikke lyst til å begynne å tilsette noe i vannet, da jeg vil at de skal bli vann - og ikke saftdrikkere...

Gikk veldig greit med eldstemann, men nå trenger jeg visst noen tips!...

Noen med erfaringer?...

Videoannonse
Annonse
Skrevet

Ikke at jeg er noen ekspert ... men forsøk å gi litt på skje eller "hell" i fra vanlig (plast)krus til de blir vant med smaken. Det funket ihvertfall bedre enn flaske her, jobber litt med tutkopp nå, men heller ikke kjempesuksess. Her må vannet være litt varmt. jenta mi er 6 mnd.

Skrevet

på flaske er ikke Oda intr i det hele tatt - men fra glass/kopp, da drikker hun da!så vi har anskaffet oss plastkopper fra IKEA. Har ferdig kokt vann i kjøleskapet. Enda får hun bare vann til grøten da:)

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...