Gjest Skrevet 29. august 2008 #1 Skrevet 29. august 2008 Dere som bruker voksipose i vogna, tar dere på lue på barnet når han/hun skal sove?
(,")Elsker *Lunajenta* mi(",) Skrevet 29. august 2008 #2 Skrevet 29. august 2008 Voksiposen er jo så varm at den bruker jeg ikke før det er under 5 grader ca. Jeg har lue på snuppa da ja, hun har ikke veldig mye hår. Å når det er såpass kaldt ute ville jeg foretrukket å hatt på lue selv også.
lille oscar + bebis Skrevet 29. august 2008 #3 Skrevet 29. august 2008 Man skal alltid ha lue på de små ute, frem til de er hvertfall et år?
(,")Elsker *Lunajenta* mi(",) Skrevet 29. august 2008 #5 Skrevet 29. august 2008 Alltid ha på de små lue ute. Det er bare en gammel myte. Er det 20 grader ute å vindstille så trenger de da selvfølgelig ikke lue. Å iallefall ikke i vogna.
Labambie Skrevet 29. august 2008 #6 Skrevet 29. august 2008 Må ikke ha lue på barnet nei. Nedi vogna er det lunt og godt, nesten ikke vind som kommer til. Ikke bris en gang. Om du stikker hodet nedi, så kjenner du det er ganske varmt. Om jeg skulle brukt lue, hadde jeg nok bare gått for ei tynn tynn bomullsue... (og for guds skyld, ikke dekk til vogna med helseteppe o.l) Enig med det som sies, at dette med lue på barna første leveår er en myte... Slett ikke nødvendig.
lille sprelle Skrevet 30. august 2008 #7 Skrevet 30. august 2008 lue er en fin temperaturregulator. Har dys/prematur og har fått beskjed om å bruke hele tiden første året. Vi har begynt å bruke den mindre inne nå som temp.reguleringen er bedre. Fordelen med å ha lue på nurket er jo selvsagt om du må pukke opp og ut av vogna i kulda. Behøver jo ikke bruke det tykkeste som finnes, men noe er greit synes jeg.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå