Pysekatten med 2 i magen:) Skrevet 28. august 2008 #1 Skrevet 28. august 2008 I denne prosessen prøver vi jo alt. Jeg har PCO og plaget med cyster. I første runde i mai/juni fikk jeg en stor cyste. Punkterte og startet opp igjen, men ingen modne egg på uttaket. Nå i 2 runde leste jeg at betakaroten skal hjelpe til å forhindre cyster. Prøvde det og fikk ingen cyster denne gangen. Kan jo være tilfeldig, men kommer til å fortsette med dette på mine forsøk ihvertfall. På boksen sto det at jeg skulle ta en pille hver dag, men jeg tok 3. Gjorde ikke noe over en kort periode ifl ho på helsekosten. Er jo verd et forsøk, cyster suger big time;-)))
Gjest Skrevet 28. august 2008 #2 Skrevet 28. august 2008 Høres jo bra ut! Når i syklusen starter man opp med det? Og hvor lenge tar man det?
Pysekatten med 2 i magen:) Skrevet 28. august 2008 Forfatter #3 Skrevet 28. august 2008 Hei Turbotrollet:-) Det er jo bare helsekost så du kan begynne når du vil. I denne runden leste jeg om dette sånn at jeg begynte etter et par dager på spray. I neste runde tenkte jeg å begynne den dagen jeg får mens. Altså 3 uker før spraystart. Tar det til uttaket er unnagjort jeg. Har lest om dette i en bok jeg har som heter "Vi ønsker oss barn". Der er det et helt kapittel om ivf/icsi. 500 mg C vitamin er også bra. Det fyller opp eggstokkene og hjelper til å lege underlivet etter uttak. Q10 øker blodsirkulasjonen i livmora. Det er viktig å holde kroppen varm. Vil også bare si at i denne prosessen er du viktigst. Føler du for sykemelding synes jeg du skal få deg det. Når du stresser, fysisk eller psykisk, skiller kroppen ut hormoner som motarbeider det du jobber for. Hold deg hjemme med GOD samvittighet og ta vare på deg selv. Lykke til:-)))
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå