Gjest Sekretøsa Skrevet 26. august 2008 #2 Skrevet 26. august 2008 Jeg kjenner noen, men ingen av de får seg jobb. er visst vanskelig og få jobb med mindre man er villig til å flytte dit jobbene faktisk er. Tror det var snakk om så mye som 4-5hundretusen i året
M - A - M Skrevet 26. august 2008 #3 Skrevet 26. august 2008 min mann er utdannet teknisk tegner men aldri jobbet som det. finnes nesten ikke jobber. han har teknisk fagskole i tillegg og har derfor en bra jobb likevel som driftsleder.
Gidder ikke! Skrevet 26. august 2008 #4 Skrevet 26. august 2008 Jeg har en venninne som jobber som teknisk tegner i et stort arkitektfirma i Oslo. Aner ikke akkurat hva hun tjener, men vet at hun tjener BRA.
MammaTil2 Skrevet 26. august 2008 #5 Skrevet 26. august 2008 Du finner lønnsstatistikk på www.rif.no Det vil kunne gi deg en pekepinn. Å tjene 4-500.000 som tegner hørtes utrolig mye ut, hvis man ikke bor på det sentrale østland hvor lønningene er generelt høyere. Jeg har bedre utdanning innenfor samme sjanger og 10 års ansiennitet, og tjener ca 500.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå