Anonym bruker Skrevet 21. august 2008 #1 Skrevet 21. august 2008 Jeg har 100% fast stilling i staten. jeg planlegger å flytte sammen med min samboer til et annet fylke.Han jobber også 100% fast. Vi ønsker at jeg skal ta ett år permisjon med 80% lønn. Lurer på om 6 uker av mine 54 uker faller bort om han velger å ta sine 6 uker fedrekvote. Og om dette betyr at jeg må ut og finne meg en jobb om han velger å ta sine uker. Jeg flytter som sagt og må ut på arbeidsmarkedet og finne en ny jobb til forskjell fra han som bare flytter lokale og har samme jobb. Håper på svar:) surrine
Anonym bruker Skrevet 21. august 2008 #2 Skrevet 21. august 2008 ja, de 6 ukene tas av din permisjon. men om far velger å ikke ta de seks ukene så vil du uansett miste de da dette er fedrekvoten... det betyr ikke at du må ut å finne deg jobb, du kan gå hjemme eller gjøre akkurat hva du vil. men du vil jo selvfølgeøig ikke få permisjonspenger i de ukene.
Nelliesprelli09 Skrevet 22. august 2008 #3 Skrevet 22. august 2008 kan jeg ta ferie i 5 uker fra min faste jobb og få feriepenger mens han tar disse ukene? Surrine ps: takk for svar:)
Anonym bruker Skrevet 22. august 2008 #4 Skrevet 22. august 2008 Nei fedrekvoten på 6 uker tas ikke av DINE uker. Du som mor har kun 3 uker før fødsel og 6 uker etter fødsel som er morskvoten om du vil. De resterende 39 ukene er ikke mors uker, men foreldrene sine som de kan fordele som de vil(enda). Du har lov til å være hjemme når far tar fedrekvoten. Enten i ferie eller i ulønnet permisjon.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå