Twinkel Skrevet 21. august 2008 #1 Skrevet 21. august 2008 heisann:) Det jeg lurer på er hva jeg egentlig har rett på. Situasjonen min: termin 18 desember. Jobbet i 6 av de 10 siste mnd før termin. Har vært i et vikariat som går ut no 1 september. Noen som vet hva penger jeg har rett på? Lurer også på om kjæresten min som er i full jobb harr rett på noe permisjon når jeg ikke har en fast stilling:) Takker for alle svar =)
Anonym bruker Skrevet 22. august 2008 #2 Skrevet 22. august 2008 Slik jeg ser det har du full rett til permisjon og foreldrepenger ) siden du har jobbet i 6 av de siste 10 mnd. Far har også rett til sin del av permisjon.
Guttemamma75 Skrevet 22. august 2008 #3 Skrevet 22. august 2008 Far har kun rett på permisjon om du har jobbet i minst 50% stilling...
Anonym bruker Skrevet 23. august 2008 #4 Skrevet 23. august 2008 Jeg har ikke jobbet i 6 av de siste 10 mnd og får bare engangsstønaden, men far får permisjon på eget grunnlag. Vi har snakket med NAV og han får 29 uker 100% eller 39 uker 80 %, eller han kan fordele permisjonstiden sin på 3 år. Så du må ikke ha jobbet, han kan søke på eget grunnlag. Nå er mannen min selvstendig næringsdrivende, og jeg vet ikke om det er derfor han får permisjon. Hør med NAV. Jeg må være i jobb eller stå som arb.søker når han tar permisjonen sin, eller uten inntekt (ha ferie f.eks). Vi kan ikke være hjemme begge to.
Anonym bruker Skrevet 23. august 2008 #5 Skrevet 23. august 2008 Til siste anonym Du må være i minst 75%jobb eller 100% studie for at far skal kunne få permisjon på egen opptjening. Du kan ikke stå som arbeidssøkende.
Anonym bruker Skrevet 25. august 2008 #6 Skrevet 25. august 2008 jeg har gått på reh.penger den siste tiden, og det gir ikke grunnlag til permisjon eller foreldrepenger - MEN far får full permisjon, så sant jeg begynner å jobbe igjen (de dagene han har permisjon) - vi har vært i møte med NAV og fått dette bekreftet. Han får 29 uker 100 % eller 39 uker 80 % eller kan ta det over 3 år.
Anonym bruker Skrevet 25. august 2008 #7 Skrevet 25. august 2008 jeg kan forresten melde meg arb.ledig hos NAV når far har permisjon, så det å gå på dagpenger blir regnet som å være i jobb
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå