Gå til innhold

Storebror Henrik og lillebror Petter...?


Anbefalte innlegg

Vi blir ikke enige! Nå vil mannen min kalle lillebror i magen Petter....

Synes det i og for seg er et fint navn, men lurer på om det blir for "svakt" i forhold til Henrik?

Må nevne at vi ikke liker jålete poppis navn og ikke dobbelt navn...Navnet må være stødig og enkelt.

Fortsetter under...

Jeg synes nok at Henrik er stødig og solid, Petter litt pinglete og mer herlig, men helt stilkrasj er det vel ikke.. Hva med disse:

 

Ludvik

Eirik

Fredrik

Oskar

Magnus

Emrik

Jonas

Nikolai

Håkon

Alexander

Erik

Johan

 

Synes de passer bedre til Henrik.. :-)

Takk for tilbakemeldinger.....

Da tror jeg jeg går med på Petter. Veldig vanskelig å finne et navn begge liker og som klinger bra på Tysk også! (Mannen min er tysk)

Liker veldig godt navn som slutter med -ik, men det blir for likt når vi har en med -ik ending fra før....

 

Annonse

Henrik og Petter passer vel egentlig greit ilag, selv om jeg synes at Petter er litt svakt i forhold til Henrik ja. Og når jeg hører Petter ser jeg også for meg en liten tynn og bleik gutt, mens når jeg hører Henrik ser jeg for meg en kjekk voksen mann, så på en måte synes jeg at navnene er i ulike "sjangere" eller noe slikt..

Jeg synes Jørgen er et navn som passer bra med Henrik. ;-)

Lykke til med navnevalget hvertfall!

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...