Gå til innhold

Sara Yasmin, eller bare Sara?


Anbefalte innlegg

Skrevet

Hva syns dere? Blir Sara Yasmin for jålete? Jenta vår blir halvt norsk/halvt indisk. Til daglig vil vi nok bruke bare Sara for det meste. Så lurer jeg på en ting til. Dere som har to navn til barna, har dere to navn på resten av barna deres også?

 

Videoannonse
Annonse
Skrevet

Mine barn har kun et navn fordi vi syns det er lettest og finest.

Personlig syns jeg Sara står best alene, men er jo litt stilig med Yasmin som mellomnavn siden jenta er halvt indisk.

Skrevet

Var jeg dere hadde jeg styrt unna navnet Sara, både for det det er Norges mest brukte jentenavn (545 fikk navnet i fjor), og fordi det er veldig vanlig blant asiatiske innvandrere (bor på Oslo's østkant og hører det navnet veldig ofte...), det blir liksom så stereotypt, synes jeg da... Da er Yasmin langt mer spennende og koselig, men jeg ville skrevet det som Jasmin - litt mykere enn Y-bokstaven. Bare min mening :-)

 

Ellers klinger Sara Yasmin helt fint sammen, og oppfatter det ikke som jålete (Sara er alt for vanlig til det).

Skrevet

Jeg synes Sara er kjempefint og ville tatt det alene. Jeg er ikke så glad i mellomnavn - og synes Yasmin er litt harry.

Skrevet

Jeg ville gått for bare Sara, men nå er jeg mest glad i enkeltnavn. I utgangspunktet synes jeg Yasmin er litt jålete, men det er vel kanskje et mer vanlig navn i India?

Skrevet

Som halvt indisk passet Yasmin også veldig fint inn, jeg ville gått for Sara Yasmin! :)

Skrevet

I tillegg til at Sara er så vanlig nå at det er bra med et ekstra navn til.

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...