Anonym bruker Skrevet 10. august 2008 #2 Skrevet 10. august 2008 Ganske mye til for å annullere ekteskap, f.eks. tvangsekteskap er gyldig grunn til å annullere det.. Av hvilke grunner ønsker du å annullere det?
cammiss Skrevet 10. august 2008 #3 Skrevet 10. august 2008 ganske mye- men hvis noe av dette ikke er oppfylt- så burde det være mulig,, sjekk lovdata.no http://www.lovdata.no/cgi-wift/wiftldles?doc=/usr/www/lovdata/all/nl-19910704-047.html&emne=ekteskap*&&
Anonym bruker Skrevet 10. august 2008 #4 Skrevet 10. august 2008 Gammel gjeld før ekteskapet? Gjelder det? Hva med at man oppdager store livsløgner?
Anonym bruker Skrevet 10. august 2008 #5 Skrevet 10. august 2008 det kommer an på- hvis du har giftet deg i Norge har du skrevet under på et papir der det står noe om at du har informert den du gifter deg med om div... vil jo tenke at hvis noe av det du sikter til går direkte inn som momenter i dette- vil det kunne være mulig å kreve ekteskapet annulert.. men don't know..
Anonym bruker Skrevet 10. august 2008 #7 Skrevet 10. august 2008 Kan kun kreves oppløst hvis det er inngått mellom nære slektninger (eks giftet seg med søsken eller slektning i rett opp-eller nedstigende linje), eller hvis en av partene er gift fra før. I alle andre tilfeller er man henvist til å kreve skilsmisse. Det er visse andre tilfeller hvis ekteskap ikke annerkjennes i norge, eks hvis en av partene ikke var tilstede under vigselen. Så gammel gjeld er ikke grunn for å oppløse.
Anonym bruker Skrevet 10. august 2008 #8 Skrevet 10. august 2008 Skal du annulere eksteskapet pga gammel gjeld? Eller føler du deg lurt på at mannen du egentlig gifta deg med ikke hadde så mange penger som du trodde. Kjenner du ikke han du har gifta deg med eller? Virker ikke sånn Du kan da ikke være mye glad i denne mannen siden du vil annulerer det pga gjeld. Da skulle det vært mange annuleringer her i Norge. Mange som har gjeld når man gifter seg. Å svar på spørsmålet ditt. NEI DU FÅR IKKE ANNULERT DET.
Anonym bruker Skrevet 10. august 2008 #9 Skrevet 10. august 2008 Gamme gjeld består i barnebidrag som jeg ikke visste om. Det dreier seg om flere hundre tusen kroner. Han er ikke fra Norge, og trues nå med retten i landet han kommer fra. Han er eldre enn meg, og har voksne barn som han visstnok ikke har betalt bidrag for. Og nå driver fortiden å henter han inn, kan du si. Vi giftet oss i hjemlandet hans. Så da gjelder kanskje ikke norske regler? Løgnene består i ting han har fortalt som er så langt unna sannheten som det går an å komme. Vil ikke gå nærmere innpå det her, men det er store løgner. Jeg er veldig glad i mannen min, men nå sover jeg i samme seng som en løgner. Føler ekteskapet er bygget på svik. Og nei, jeg trodde ikke han var rik. Jeg tjente mer enn han når vi møttes. Langt ifra noe sånt. anonym 12:30: Nei,jeg kjente han visst ikke så godt som jeg trodde. Jeg har blitt kjent med familien hans etterhvert, og ingenting stemmer lengre. Det er også snakk om at han mistet en jobb pga seksuell trakassering av en annen ansatt. Og det var mannen min som skal ha stått bak. Så jo, her er det mange ting som nå begynner å komme fram av skit og lort som jeg føler jeg ikke takler. Jeg er kvalm inni meg, og sover dårlig. Jeg ser på han og greier ikke tro på noe han sier lengre. Livsløgner er noe du ikke kan bygge et ekteskap på. Og jeg føler ikke at jeg vil bli skilt. Jeg vil ha ekteskapet annullert. Føler meg sviktet på det groveste for hver løgn som dukker opp her. Skal kontakte en advokat, og se hva han sier. Det ligger mye mer bak ønsket mitt en jeg legger ut på nettet.
Anonym bruker Skrevet 10. august 2008 #10 Skrevet 10. august 2008 Jeg vet ikke alt for mye om dette, men jeg tviler på at du kan få ekteskapet annulert fordi det viser seg at han er en løgner og en dust, og du føler deg sviktet. Man får jo heller ikke annulert et ekteskap om mannen viser seg å være en konemishandler. Men hvis du ikke ønsker å være gift med ham så er det jo bare å ta ut skilsmisse. Det tar litt tid, men tror nok det er løsningen for deg.
Anonym bruker Skrevet 10. august 2008 #11 Skrevet 10. august 2008 Hvor lenge har dere vært gift da? Tror det kan ha noe å si... Og hvor lenge kjente du han før dere giftet dere?
Anonym bruker Skrevet 10. august 2008 #12 Skrevet 10. august 2008 Iht til norsk ekteskapslov er det kun to forhold som gir rett til å annulere. Har skrevet opp hva det er tidl i tråden, enten at man gifter seg med nærstående (feks egne søsken eller foreldre), eller du har giftet deg med en som er gift allerede. Ut fra det du sier har du inngått et ekteskap som annerkjennes her i riket, og er derfor henvist til å søke skilsmisse.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå