Gå til innhold

fullammer, tomme pupper


Anbefalte innlegg

Skrevet

første ammingsperiode (altså barn nr1) så hadde jeg fulle pupper med melk. altså jeg kjente at det var noe inni (at de var harde) og at jeg ofte fikk spreng.

 

men nå, nå er babyen 5 uker, men jeg har ikke spreng eller noe. altså ikkeno.. fikk ikke melkespreng på sykehuset heller.

 

kan man miste melken hvis man spiser for lite? (jeg spiser som jeg gjorde før jeg ble gravid og før jeg ammet) 2skiver til frokost + 2 til lunch + middag.

 

puppene min kjennes tomme, men snuppa virker jo fornøyd.. kan det være at jeg drikker forlite? spiser forlite? eller skal det være sånn?

Videoannonse
Annonse
Skrevet

Får du melk ut av puppene? Spiser hun seg mett? Da har du nok melk og trenger ikke å bekymre deg...

 

Det er VELDIG VIKTIG å spise godt når man ammer. Man forbrenner masse kalorier på det, og man trenger mer kalorier enn de som ikke ammer. Og spise 4 skiver + middag er alt for lite...(max 1500 kcal) Husk og spise godt og drikk når du er tørst. Tenk ikke på vekta de nå, man trenger det lille ekstra når man ammer ;-)

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...