Anonym bruker Skrevet 31. juli 2008 #1 Skrevet 31. juli 2008 Har vært plaget av panikkannfall for en tid tilbake og går fremdeles til psykolog for det. Har en ekstrem stressende tilværelse og har derfor vært delvis sykemeldt en periode. Da jeg ble gravid følte jeg meg så å si "normal" igjen(det var derfor jeg valgte å bli gravid), men nå har det fullstendig eksplodert. Ansten og panikken kommer hver kveld ved leggetid, jeg pleier å klare å sovne for så å våkne full av panikk 1 timer etter, det tar gjerne en timer med gjenntatt annfall før jeg klarer å roe meg ned å sovne, men så våkner jeg gjerne igjen etter 2 timer og på ann igjen. Føler jeg vil rive meg ut av meg selv, og unnslippe, får ikke puste, har fått stygge tanker om babyen i magen som føles som et hinder for å få hjelp, etterpå kommer tankene om hva jeg utsetter babyen for siden jeg har disse anfallene har begynnt å gå turer som hjelper noe. Men d jeg ønsker jo ikke å gå turer 2-3 ganger hver natt fremover.... Har noen gode erfaringer med noe? vært i samme situasjon? kan det være graviditeten som forsterker det? varmen? Har så lite lyst å begynne på piller når jeg er gravid... Har noen gode råd?
gullet0305+09 Skrevet 3. august 2008 #2 Skrevet 3. august 2008 Hei! Jeg har også panikkangst. Og det høres ut som du har det jævlig for tiden... Jeg bruker medisiner nå selv om jeg er gravid. Vil heller ha det bra og være rolig, enn full i panikk og uro. Legen og psykologen sier til meg at babyen har det bedre med at jeg har det bra og heller da tar medisiner. Går på cipramil - 20 mg. Ellers har jeg lært etter mange år med panikkangst, å avlede meg. Men det er ikke så lett når en våkner i full panikk. Den erfaringen har jeg også nemlig. For aller helst er det best å avlede før anfallet slår til for fullt!! Jeg bruker ihvertfall tv, bøker, håndarbeid og sånn for å avlede meg. Det fungerer. Har en plan gjerne med dagen eller så, for da går tiden og jeg glemmer litt å være redd. Men størst avlastning har jeg nok av medisinene og god psykolog og lege:-D Håper du finner roen snart - er tøft å ha det sånn. Det vet jeg alt om!!! Lykke til!!
Reiki 73 Skrevet 3. august 2008 #3 Skrevet 3. august 2008 Har du vurdert alternative ting? Yoga for gravide, meditering, healing hvor du lærer å slappe av, kansje til og med akupunktur? Høres ut som en vond situasjon. Ønsker deg masse lykke til
Anonym bruker Skrevet 3. august 2008 #4 Skrevet 3. august 2008 så deilig å fp svar av noen. Godt å ikke være alene om dette. Jeg skal på yogakurs i september, dessverre begynte det ikke noe kurs før det. Prøver også å avlede, det er derfor jeg går tur, har fått beskjed om å telle vinduer på hus rundt meg, prøve å lukte på naturen, høre etter lyder osv Det hjelper noe og jeg har vært litt bedre de to siste dagene. Men kanskje det rett og slett er fordi det har blitt litt kaldere også? Ellers fikk jeg skrevet ut resept på piller(allergimedisin) for å sove, men jeg tørr jo ikke bruke dem...er redd jeg bare blir enda trøttere og dermed forsterker panikken....Håper dette går over snart, jeg har ikke lyst å begynne på cipralex i svangerskapet, har tross alt klart meg uten i 6 mnd til nå....og jeg har vært mye værre enn dette på dagtid også.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå