råååsa-med gutt og jente:) Skrevet 30. juli 2008 #1 Skrevet 30. juli 2008 Hva kommer det av? blir skremt hver gang jeg skal sjekke han. det er kun hendene og under fotbladene..... ser ut som om han har dårlig blodsirkulasjon. hva kan jeg gjøre med det??
Trultemora er presseklar!! Skrevet 30. juli 2008 #2 Skrevet 30. juli 2008 Ville tatt bilder av det jeg og kontaktet helsestasjonen! Hørtes jo ikke bra ut!
hamsterpia Skrevet 30. juli 2008 #3 Skrevet 30. juli 2008 Ikke for å skremme deg, men det høres ut som dårlig blodsirkulasjon, noe som KAN skyldes en hjertefeil. Ville sjekket det ut så fort som mulig, om ikke annet så for å utelukke at det er noe farlig og for å roe nervene dine.
solfrøken-♂♂♂ Skrevet 30. juli 2008 #4 Skrevet 30. juli 2008 Er han veldig kald? I såfall bare kle på han. Men sånn utenom det er jo massasje godt for blodsirkulasjon da. Mine har vært veldig rød/lilla i huden på bena og armene når de var spebarn (tror frem til ca 3 mnd) og det gikk rett og slett bort av seg selv... Kan jo ha med at huden er veldig tynn de første ukene også.... ???
Lektor Doppler med tillegg Skrevet 30. juli 2008 #5 Skrevet 30. juli 2008 http://www.danielsbok.no/svanger/barnestell.php Der står det at det ikke er uvanlig, eller farlig.
*TINCO* Skrevet 30. juli 2008 #6 Skrevet 30. juli 2008 De har dårlig blosirkulasjon når de er så små. Og da er hendene og føttene litt blå. Hør med helsestasjonen hvis du er bekymret.
M*A*S*H* Skrevet 30. juli 2008 #7 Skrevet 30. juli 2008 http://www.pasienthandboka.no/?mode=news&newsid=295 Les under fargeforandringer - marmorering. :-)
Gjest Skrevet 30. juli 2008 #8 Skrevet 30. juli 2008 Signerer hamsterpia. Ta ham med deg til sykehuset og forlang å få snakke med en barnelege, få en skikkelig kontroll med en gang. Lytt til følelsene dine, de er som oftest riktigst
<3 + <3 + ? Skrevet 30. juli 2008 #9 Skrevet 30. juli 2008 Gutten min var også blå på hendene og føttene da han var bitteliten, men han var det hele tiden. Gikk seg til etter noen uker. Kan hende han er litt kald, ha på gode sokker og pakk føttene godt inn. Hvis det plager deg kan du jo spørre hs som kommer på hjemmebesøk(?)
Sjokoladekaka Skrevet 30. juli 2008 #10 Skrevet 30. juli 2008 Veit at dei lyttar på hjertet ved kontroll rett etter fødsel, men har ein slektning som mista barnet 3 veker gammalt pga uoppdaga hjertefeil. Feilen var faktisk for stor til å bli oppdaga ved vanleg sjekk. eg anbefalar deg å kontakte helsepersonell(lege, HS osv) så fort som mogeleg, for å utelukke det samme. Ikkje sikkert det er noko, men følg det du kjenner og få det undersøkt. Forstår jo at sidan du legg ut eit inlegg her, så er du bekymra. Meiner ikkje å skremme deg, men eg hadde gjort det eg har skrive her hadde det vore min unge. Like mykje for å sjekke det, som for å berolige meg sjølv.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå