Gå til innhold

Er dette greit eller harry? interiør...


Anbefalte innlegg

Er det harry å ha vindusfolie, alla noe slikt:

http://www.vindufolie.no/?page=54 på halve (litt under halve) kjøkkenvinduet? Her vi bor er det lett å se rett inn på kjøkkenet vårt og det er ikke alltid like ryddig. he he. Greit å skjerme seg litt...

 

Eller andre ideer for å skjerme litt, noe til å ha i vinduet? Ønsker ikke persienner eller noe slikt. Har liftgardin.

 

takker for svar :)

Fortsetter under...

Jeg syns ikke det - kommer litt an på folien. Vi har dekket 2/3 av baderomsvinduet vårt med folie og er veldig fornøyd med resultatet - billig og pent fra ikea :o)

 

Alternativt så finnes det plissegardiner som kan trekkes opp nedenfra. Da får man fortsatt inn lys og kan se litt ut, men naboene "slipper" å se rotet :o) Blir jo _endel_ dyrere, men man kan jo se an behovet.

Kankjse litt 'Harry' ja...Men hvis det fungerer fint. Kommer jo også ann på hvor synlig dette vinduet er (til andre enn de i huset ved siden av mener jeg.) hvis det er noe man ser med en gang i passering av huset, ville jeg kanskje skippet det.

 

Har selv samme problemet. Kjokken vinduene til oss og naboen ser rett inn til hverandre. Er heller ikke tilhenger av rullgardin, men jeg fant noen jeg til nod kan leve med på Ikea. De er hvite med stål i enden (til og holde de nede). De er i et stoff/materiale som man kan se ut av, men ikke så godt inn. Man vil bare se siluetter liksom. Fungerer supert, og ser stilig ut også (og jeg er som sagt IKKE tilhenger av rullgardiner). Den heter ENJE.

 

Lykke til!

Vinduene er ganske synlig, det er derfor jeg vegrer meg. Vi bor i et byggefelt og er en av de første husene, så de fleste som kjører forbi/går forbi vil se det. De vil også se rotet og at vi evt sitter og spiser middag. Vinduene er ganske store og det er to ved siden av hverandre.

Dessverre bor jeg ikke i nærheten av IKEA :-(((( snufs......

 

Takk for svar :) Flere ønskes.

Annonse

en cafe-gardin vil jo også gjøre nytten. Da kan du ha dem trukket til siden når det er dagslys, og trekke de for når det blir mørkere ute. CAfegardin er de gardinene som har en kort kappe helt øverst, og en stang midt over vindu med en lengde på hver side.

Jeg synes det er et veldig godt alternativ :) ville nok ikke hatt blomstrete folie eller folie som minner om dusjkabinett, men en uten mønster på halve vinduet er bare fint.

Personlig synes jeg det er mer harry med persienner eller kappegardiner, med vindusfolie får man jo godt med lys inn i rommet også :)

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...