Tre_Blir_Til_FIre Skrevet 29. juli 2008 #1 Skrevet 29. juli 2008 Gutten min var 47 cm og 3346 gram ved fødsel. Han la på seg 2 kilo på 6 uker, men etter 6 uker stangnerte vekta hans og har lagt på seg 2 kilo til nå (snart 5 måneder). De to siste månedene når jeg har veid han har vektøkninga vært på 100 gram pr uke. Han er kjempefornøyd, har gode tissebleier, spiser hver 3 time og tømmer ikke ene puppen engang. Vet at babyer som blir fullammet har litt lavere vekt, men er det ok vektøkning? Jeg trenger ikke starte med noe annet enda? ;-)
Expat Skrevet 29. juli 2008 #2 Skrevet 29. juli 2008 Hehe, om vi gikk opp like mye som i begynnelsen (170g) hele det første året hadde vi alle vært 12kg ved 1 år, det er jo mange som ikke er det! 100g etter 3mnd er ganske vanlig. Se kurven på helsestasjonen.
Tre_Blir_Til_FIre Skrevet 29. juli 2008 Forfatter #3 Skrevet 29. juli 2008 Så rask du var å svare ;o) Takk. Ja, men har aldri fått sett på kurven på HS, var derfor jeg lurte. Så jeg trenger ikke bekymre meg? ;o)
Topsie Skrevet 30. juli 2008 #4 Skrevet 30. juli 2008 Jeg var på 3 mnd kontroll med gutten min forrige mandag. Han var 48cm og 2890g ved fødsel, og v 3mnd kontroll var han 60cm og 4900g. På vektkurven ligger han over på lengden og under på vekta. Han er lang og tynn, virker fornøyd og spiser ca hver 3 time og har bæsjebleie gjerne i tilknytning til hver amming. Han får mat fra begge puppene, men klarer ikke å tømme de helt uansett hvor lenge han får ligge. HS fant ut at siden 6 uker kontrollen hadde han gått opp ca 100g i snitt pr uke, og ho sa at det var litt i minste laget og anbefalte meg å gi mme som tillegg. Jeg ville først prøve å legge han oftere til puppen, men så tettet de seg selfølgelig igjen, og da måtte jeg ty til mme. Det gikk overraksende greit! Nå har jeg begynt å gi mme dersom jeg merker at han ikke er fornøyd etter puppene, og han har til tider spist veldig mye fra flaska, så jeg antar at han har vært veldig sulten Det blir veldig spennende å se hvor mye han har gått opp ved neste veiing.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå