Anonym bruker Skrevet 12. juli 2008 #1 Skrevet 12. juli 2008 Jeg og kjæresten skal ei uke i Mallorca..Hvor mye lommepenger er det lurt å beregne tror dere? Og hvor mye veksle inn på forhånd? Regner med det er dyrt å veksle der nede også..
LinnisR83 Skrevet 12. juli 2008 #2 Skrevet 12. juli 2008 Var på Mallorca for et år siden, på Magaluf/Palma. Kult sted forresten, men utrolig dyrt. Var der i 14 dager og brukte 25.000kr i lommepenger. Vekslet ikke på forhånd. Tok med visa (og masteren for sikkerhetsskyld og pga reiseforsikring) og tok ut en stor sum hver gang jeg tok ut penger. God tur da!
Lille`mor & lillebøll Skrevet 12. juli 2008 #3 Skrevet 12. juli 2008 Nå er det ero og adskillig mye dyrere enn det var da det var pesetas. ville hatt med meg 10-15000 og bankkort i tillegg;=)
prekæs Skrevet 12. juli 2008 #5 Skrevet 12. juli 2008 Nå har ikke jeg vært på Mallorca på noen år, men mener vel at du kan klare deg med mindre enn det som er nevnt over her. I hvertfall hvis du har mulighet til å lage noe mat selv og ikke spise alle måltider ute. Og i tillegg ikke er så veldig råflott når du spiser ute. Har akkurat kommet fra sydfrankrike selv og det er definitivt ikke billig der heller, men for 10-15 tusen i uka hadde alle 5 som vi var, virkelig fråtset i god mat både på resturant og i bostedet vårt. Pluss shoppet temmelig mye. Ta med visa og ta ut større summer av gangen, i stedet for å bruke visakortet overalt du handler. Lettere å ha oversikt da:) God tur.
dama Skrevet 12. juli 2008 #6 Skrevet 12. juli 2008 i fjor dro mannen og jeg aleine til kreta og brukte tilsammen 13 000 kr på en uke. da spiste vi alle måltider ute og handlet noe, taxfree på vei hjem inkludert. og så tok vi et par arrengerte turer.. i år reiser vi nedover en uke med tre unger og har allerede satt av 20 000 i lommepenger, vi kommer vel til å spare enda litt til før vi reiser i slutten av august. forhåpentlig har vi igjen en god del når vi kommer hjem, trenger en ny tv..
Anonym bruker Skrevet 12. juli 2008 #7 Skrevet 12. juli 2008 Takk for svar:) Jeg glemte å skrive at både frokost og middag er inkl i prisen på hotellet da:) Så der sparer vi en god del håper jeg. Tror jeg satser på ca 5000 på hver jeg da..Satser på at det holder:) HI
Anonym bruker Skrevet 12. juli 2008 #8 Skrevet 12. juli 2008 Vi har nettopp vært to uker i Frankrike der ingen måltider har vært inkludert. Har bare brukt tilsammen ca 7000 kr på oss to. Jeg hadde ikke villet ta ut så mye kontanter på forhånd hadde jeg vært deg. Du har vel VISA-kort? Bedre å heller ta ut i en minibank etterhvert.
Anonym bruker Skrevet 12. juli 2008 #9 Skrevet 12. juli 2008 Vi var nettopp 14 dager i tyrkia, brukte ca 20.000.. Men mallorca er vel dyrer enn tyrkia
Anonym bruker Skrevet 12. juli 2008 #10 Skrevet 12. juli 2008 var nettopp i Mallorca ei uke, vi brukte rundt en 11-12000 for to stk.. det er dyrt der nede, maten er like dyr som i Norge..
balsam Skrevet 12. juli 2008 #11 Skrevet 12. juli 2008 hadde i hvertfall ikke tatt med mindre enn 40.000!!!!
Anonym bruker Skrevet 13. juli 2008 #12 Skrevet 13. juli 2008 What ? 40.000 ? På ei uke ? Hva i alle dager ? Tror ikke jeg hadde klart å bruke opp det jeg, på ei uke !
Anonym bruker Skrevet 13. juli 2008 #13 Skrevet 13. juli 2008 Himmel og mye penger folk kan bruke på en uke eller to. Jeg greier meg fint med 4000 på en uke. Og når noe mat er inkludert i prisen så sparer dere jo en del på det.
Anonym bruker Skrevet 13. juli 2008 #14 Skrevet 13. juli 2008 Jeg syns det er så rart at voksne mennesker snakker om å ha lommepenger. Når vi er på ferie bruker vi det vi trenger og tar ut penger i minibanken der slik som her. Hva det koster å ta ut penger kommer ann på hvilken bank du har. Jjeg har skandiabanken og betaler ingen ting for å ta ut penger verken i norge eller andre land. Men om jeg skulle dratt i en norsk bank og vekslet penger hadde det kostet en del.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå