Anonym bruker Skrevet 12. juli 2008 #1 Skrevet 12. juli 2008 Min datter er 16 mnd ca nå å ikke bare plasker hun så hun søler vann nedover komoden men det begynner å virke også trangt oppi der,bør jeg sette henne i vårt badekar med antiskli under eller burde jeg sitte oppi der med henne?
noLadyjustME Skrevet 12. juli 2008 #2 Skrevet 12. juli 2008 Hvis du mener karet oppi stellebordet så har ikke det vert i bruk siden han va ca 4-5 mnd!Vi har brukt baljen fra ikea, så sitter han oppi den inni dusjen, da vi ikke har badekar..syns det er veldig greit, så kan han plaske til han blir gal,hehe:D
Gjest Lykkeliten2 Skrevet 12. juli 2008 #3 Skrevet 12. juli 2008 ikke siden hun var 3 eller 4 måneder. var for lang rett og slett.. og syns det var koseligere å bade sammen i badekaret (he he.. uten antiskli tror nok at hun fint kan sitte der alene men med deg som selskap ved siden av så syns hun sikkert det er kjempegøy jeg har aldri hørt om noen som har brukt babykaret så lenge som deg! Imponert!
Yo&La+spire Skrevet 12. juli 2008 #4 Skrevet 12. juli 2008 Vi har en sånn balje fra Ikea og den bruker vi enda. Snuppa er 16 mnd å, og hun sitter i den og bader mens eg dusjer meg. Vi har ikke badekar da, men når vi er på besøk hos noen som har det og hun skal bade, så bader hun der og så står eg vedsiden av eller bader sammen med henne. (hun er veldig uredd i vann da. Sklir hun og går under, så gjør det ikke noe, bare fisker henne opp igjen;)
Linchen Skrevet 12. juli 2008 #5 Skrevet 12. juli 2008 Vi bruker vaskebalja vår - en sånn litt stor med to handtak. Det har vi brukt i mange måneder nå. Setter det i dusjen. når han spruter som verst lukker jeg bare dørene he he. Han er 13 mnd.
Anonym bruker Skrevet 12. juli 2008 #6 Skrevet 12. juli 2008 Sett henne i badekaret! Du er jo i rommet med henne, så jeg ser ikke behov for hverken antiskli eller at du går opp i. Du fyller bare opp til du synes det er passe. Droppet babybadekaret helt jeg. Ikeabalje i dusjen her. Og han plasker og koser seg. Og har masse plass. Er 12 mnd.
MammaLinda Skrevet 13. juli 2008 #7 Skrevet 13. juli 2008 Var bare nøtt til å skrive inn her nå, min sønn er 1 1/2 år å han bruker babybadekaret til stellekommoden enda:) Men m¨bare si det er en grunn for det. Vi har ikke badekar å jeg har den typen der enn kan dra ut en skinne slik at badekaret ikke er oppi kommoden men ved siden av. Synes selvfølgelig han er veldig stor får å sitte oppi der, men snart flytter vi inn i nytt hus å da skal han få bade i stort badekar...gleder meg til det. Men da er jeg sikkert den som har brukt babybadekar veldig lenge:) Prøvde å sette bare en balje inni dusjen...men da ble han livredd, han er redd dusjen....
mammasgo`jente Skrevet 13. juli 2008 #8 Skrevet 13. juli 2008 Badekaret i stellekommoden sluttet vi å bruke da hun var 3-4 mnd. Kjøpte en litt større badebalje til å ha på gulvet og denne sluttet vi å bruke da hun var rundt året. Etter 12 mnd begynte vi å dusje henne istedenfor å bade og hun synes det er veldig gøy! Hun sitter inne i dusjen og lekr med badelekene. Enten så holder vi dusjhodet og dusjer henne ed en svak stråle eller så stiller vi det ned på laveste på veggen og hun sitter under en tynn stråle. Av og til får hun bade i baljen, men den er ganske trang og hun vil fort utav og heller inne i dusjen.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå