Madamina Skrevet 11. juli 2008 #1 Skrevet 11. juli 2008 Leser så mange steder at barne-tv ikke er godt for noe. Det bare passiviserer barna.Selv såg jeg ikke mye tv da jeg var liten, men jeg elsket det. Fantasien ble pirret og man lærte mye rart. Kan det ikke være bra for en 2-åring med en halvtime tilpasset barnetv (bruker DVD'er og opptak, da barnetv ikke alltid er for de minste)? Stimulerer språk og fantasi?
Gjest mphs Skrevet 11. juli 2008 #2 Skrevet 11. juli 2008 Jenta vår ble ikke innteresert i tv før nå i julen da hun var 2 år og 3 mnd da vi hele familien hadde flere mnd med mye sykdom og jeg i tillegg var gravid. Hun fikk da se en episode med båten Elias før sengetid(den varer 10 min) og siden har vi fortsatt med det. Vi syns det er en grei måte å roe ned før sengetid. Da sitter vi sammen med henne i sofaen og hun sitter enten på fanget til en av oss eller mellom oss. Vi har utvidet med andre filmer også(også engelske/amerikanske), men deler de opp i passe biter slik at det ikke skal bli for mye hver dag og slik at hun gleder seg til å fortsette å se neste kveld. Jeg ser at hun lærer mye og at hun tar det med seg i leken sin.
Lille Lu Skrevet 12. juli 2008 #3 Skrevet 12. juli 2008 Her får vesla på 2,5 se barnetv. Hun ser litt om morgenen - ikke alltid, men nå har vi besøk av større barn som er vant til det, og da er det vanskelig å begrense så mye som jeg skulle ønske. Det var også slik hun fikk sine kanskje litt dårlige tv-vaner. Så ser hun barnetv på kvelden. Men jeg tenker at så lenge hun ellers er aktiv og ute hele dagene, så kan det være greit å roe ned litt av og til også. Verre hvis hun ikke var ute og lekte med andre barn - men det er jo hele hverdagen hennes. Så jeg tror ikke det skader.
Anonym bruker Skrevet 12. juli 2008 #4 Skrevet 12. juli 2008 piken min ser barnetv kl 18 hver eneste dag. Hun elsker det, sitter som ett tennt lys.
Gjest Skrevet 13. juli 2008 #5 Skrevet 13. juli 2008 Sønnen min ser på barnetv nesten hver dag. Nå som han har ferie får han også se på en film til frokost (postman pat, byggmester bob eller ole brumm). Alt med måte og så lenge sønnen min er så aktiv som han er, så er det godt å kunne gire ned og slappe av litt i blant. Han koser seg i hvert fall veldig og forteller om alt han ser på filmen.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå