Omr Skrevet 24. juni 2008 #1 Skrevet 24. juni 2008 Ønsker å kjøpe meg ei tempurpute, og lurer på om noen kan komme med noen råd? Den er jo dyr, og ønsker ikke å gjøre bomkjøp... Hvilken størrelse bør jeg velge? Har vondt i nakken, og håper den vil hjelpe. Jeg liker å ligge på siden, og dytter puta ender hodet/nakken. Noen gode tips?? På forhånd: Tuen takk:)
mamma til Rinde,Luna og Storm Skrevet 24. juni 2008 #2 Skrevet 24. juni 2008 om du vil ha en slik pute,burde du ikke ha det noe særlig kaldt på soverommet. Fordi denne puta blir utrolig hard(stein hard) når det er litt kaldt fordi den skal forme seg etter nakken/hodet ditt.. Jeg anbefaler en "kopi" som de selger mye billigere på jysk..det er samme prinsippet,men den er ikke fullt så temperatur regulert.. Det er bare den jeg får til å bruke og jeg sliter med nakke/rygg..men med denne er jeg mye bedre=) huff,så vanskelig det var å formulere seg idag da..syntes jeg sliter med å finne riktige ord og rette bokstaver..;p
-Lane- Skrevet 24. juni 2008 #3 Skrevet 24. juni 2008 Jeg anbefaler ikke å kjøpe kopi. Jeg har hatt tempur-pute i 7-8 år og den kan ikke sammenlignes med kopiene. Har prøvd dt også. Jeg har det kaldt på rommet, men hodet varmer opp puten slik at den blir fort "myk". Jeg tror jeg har medium str. Jeg liker å ligge litt lavt med hodet og denne er perfekt. Jeg går til rygg/nakke behandling hver månede og sist pratet vi litt om tempur-madrassene. Da sa ho at man fikk levere dem tilbake etter så-så-lang tid om man ikke var fornøyde. Vet ikke om det gjelder putene også.
Omr Skrevet 24. juni 2008 Forfatter #4 Skrevet 24. juni 2008 Tusen takk for tilbakemelding:) Har hatt lyst til å kjøpe en slik kopi, men synes 300,- også er mye, så tenkte at jeg da liksågodt kunne gå for tempur:) Jeg har det ikke kaldt på soverommet - mannen liker ikke å ligge med vinduet oppe:( Så hvis det kun er det med temp, så tror jeg at jeg prøver meg på Tempur. Jeg tror nemlig jeg får en slik i bursdagsgave, og da er det jo bare det med størrelsen jeg kan forandre på Uansett: Hvilken pute på Jysk har du? Sånn i tilfelle det ikke blir Tempur jeg får...
Elletuppa Skrevet 24. juni 2008 #5 Skrevet 24. juni 2008 tempur puta er verd hver ei krone, har problemer med smerter i nakken og den er kjempe bra for meg. har ingen ting å si om det er kaldt på sove rommet, vi har tempur seng å, og det tar bare lei lita stund før puta og senga har formet seg etter kroppen.
Omr Skrevet 24. juni 2008 Forfatter #6 Skrevet 24. juni 2008 Hmm... Jeg tror jeg liker å ligge litt høyt med hodet - vel: Stapper puta under nakken, slik at hodet ligger litt over den og nedover - hvis du skjønner;) Kanskje jeg bør ha str. over? Tusen takk til deg også for gode råd:)
Lekamøia Skrevet 24. juni 2008 #7 Skrevet 24. juni 2008 Mannen min investerte i det, men angrer. Den går fint på varme dager/kvelder, men store deler av året i Norge er det jo kalde kvelder, og da er puta steinhard når du legger deg, og den bruker tid på å bli myk.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå