Gjest Skrevet 14. juni 2008 #1 Skrevet 14. juni 2008 Isfolket heksemesteren Vil gjerne få noen ideer til flere og lurer da på hva dere andre som leser synes er de beste?
:::) Frøken Velferdsrett Skrevet 14. juni 2008 #2 Skrevet 14. juni 2008 jeg syns "hanna en slektsaga" er veldig fin. men jeg falt ikke helt for isfolket. likte de 10 første bøkene også falt jeg ut kystfolket(?) mener at jeg også syns var bra.
Gunni_2 Skrevet 14. juni 2008 #3 Skrevet 14. juni 2008 Er litt barnslig jeg da, jeg liker Harry Potter, hehe Liker Isfolket også, Ringenes Herre, Trollmannen fra jordsjø og for tiden leser jeg Tidshjulet og venter på siste boka i trilogien Inheritance.
Gjest Skrevet 14. juni 2008 #6 Skrevet 14. juni 2008 "Storgårdsfolk" er veldig bra til sånn "lettfordøylig-på-stranden-lesestoff" )
Northernlights Skrevet 14. juni 2008 #7 Skrevet 14. juni 2008 Likte veldig godt bøkene om Adrian Posepilt. Og Sigrid Undsets bøker om Kristin
Lektor Doppler med tillegg Skrevet 14. juni 2008 #8 Skrevet 14. juni 2008 Milennium-serien til Stieg Larsson Hole-bøkene av Jo Nesbø
kanutteogkruttet Skrevet 14. juni 2008 #9 Skrevet 14. juni 2008 sagaen om isfolket arvesynd Jordmoren ( bokserie som pågår nå. er helt hekta )
Gjest Skrevet 14. juni 2008 #10 Skrevet 14. juni 2008 Storgårdsfolk og Hannah. Likte også de du nevner, men er i en helt annen sjanger enn overnevnte. Gikk egentlig litt lei både Isfolket og Heksemesteren da det ble litt for utsvevende i de siste bøkene i serien. Egentlig vanskelig å anbefale serier til andre, kommer an på interessefelt...
:::) Frøken Velferdsrett Skrevet 14. juni 2008 #11 Skrevet 14. juni 2008 ugl@ hva handler livets dørtre om? har et rart bilde inni hodet. lurer på om jeg har lest den i min blå ungdom
:::) Frøken Velferdsrett Skrevet 14. juni 2008 #12 Skrevet 14. juni 2008 enda en som liker hanna. det er en fanstisk serie.. hihi..
Leirha Skrevet 14. juni 2008 #13 Skrevet 14. juni 2008 På topp Harry Potter, ingen tvil. Etter det kommer vell Isfolket, men det er så dårlig språk i det at amn fort blir lei. Jeg har lest den serien sikkert 15 ganger, første gang da jeg var 15, og grunnen til jeg leser den igjen og igjen er pga følelsen den gir meg, husker liksom tilbake til jeg var 15 jeg da
mamma til twins Skrevet 14. juni 2008 #14 Skrevet 14. juni 2008 Jeg har lest utrolig mange serier, men en god del av dem er altfor lettfordøyelige... Språket er halvdårlig, det trekker ut i det uendelige (f.eks. Kystfolket). Av de jeg har lest de siste årene kan jeg nok anbefale Hannah mest. Det er bøker som er velskrevne, fengende, og ofte med en avsluttende historie pr bok, og handlingen går som regel over mer enn en uke eller to. Både Ingebjørg Olavsdatter, Jordmoren, Arvesølv osv synes jeg taper seg etter et par bøker egentlig. Husker også jeg hadde sansen for Isfolket da jeg var 15 år, men tviler egentlig på at jeg hadde latt meg rive med på samme måte i dag.
mamma til twins Skrevet 14. juni 2008 #15 Skrevet 14. juni 2008 He he. Isfolket var jo introen til husmorpornoen for oss det vettu. Nysgjerrige femtenåringer som koste seg med fantasier rundt denne lille kåte demonen for eksempel. Husker det kjempegodt.
Gjest Skrevet 14. juni 2008 #17 Skrevet 14. juni 2008 Serien starta med ei jente som vokste opp under svært vanskelige kår hos sin bestefar etter foreldra hennes døde, han misbrukte henne og satte unge på henne før han selv døde...så ble hun funnet. Er så lenge sia jeg leste den at endel har blitt glemt...tenkt å lese den igjen.
:::) Frøken Velferdsrett Skrevet 14. juni 2008 #18 Skrevet 14. juni 2008 jepp. da stemmer det! det var slike rare bilder som dukket opp.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå