*min lille sin!* Skrevet 9. juni 2008 #1 Skrevet 9. juni 2008 er 28 uker nå å mange sier at dittn å dattn er farlig. men det å male et barnerom (skal ikke bruke olje) skal hvist være kjempefarlig.. føler av og til at jeg skal bare sitte i soffan å se pen ut..
Gjest Skrevet 9. juni 2008 #2 Skrevet 9. juni 2008 Ingen kan gi deg noe godt svar på hvorfor du ikke kan male, fordi ingen blir enige om hvorvidt du kan eller ikke. Jeg maler både innendørs og utendørs dagen lang, og så lenge jeg bruker maske til oljemalinga, samt har vinduene litt åpne, ser jeg ingen ting galt med det. Du bør imidlertid få ferdig barnerommet så tidlig som mulig før barnet skal ligge der, fordi løsemidlene i malinga henger igjen ganske lenge. Butinox har forøvrig kommet med en green room-maling nå, som er miljømerket. Anbefaler absolutt den hvis du vil redusere risikoen ytterligere! Men som sagt, det er helt opp til deg selv om du vil male.
rosami Skrevet 9. juni 2008 #3 Skrevet 9. juni 2008 Bruk sunn fornuft du... Det er nok ingen studier som viser at noen har tatt skade av at mor har brukt et par dager på å male et barnerom i svangerskapet... Hadde du drevet med maling i månedsvis hadde det muligens kunne påvirket barnet etterhvert... Folk er jo helt hysteriske spør du meg! I malebutikken får du veiledning om hva slags type maling som er mest gunstig å bruke i din tilstand. De sa til meg at det var helt ufarlig å bruke den malingen jeg brukte selv om jeg var gravid i 7.mnd. Det var en type miljømaling.
sjara Skrevet 9. juni 2008 #4 Skrevet 9. juni 2008 Jeg har malt babykommoden med oljemaling (fordi den var malt fra før og jeg da slapp å pusse den først), men passet på å lufte ut og ikke male for lenge av gangen. Kan jo ikke bli for hysterisk heller. Hadde jeg hørt på hva folk sier, så skulle jeg jo helst ikke ha beveget meg fra sofaen til toalettet eller båret vesken min selv. Er bare positivt å holde på litt og være i bevegelse, men bruk sunn fornuft bare når det gjelder maling.
Mamma`n til Trym Skrevet 9. juni 2008 #5 Skrevet 9. juni 2008 Mal soverommet, jeg har jobbet/jobber med maling. Men bruk Lady, hold deg unna billigmaling og Jotaplast. Det er den gassen som kommer etter du har malt som ikke er bra. Lukk døra og luft godt etter du er ferdig med å male. Lykke til
Ladybug~N&E Skrevet 9. juni 2008 #6 Skrevet 9. juni 2008 som hun over sier. men vil bare legge til at du bør helst bruke oljebasert maling. den vannbaserte gasser myyye lenger enn den oljebaserte og du er jo ganske langt på vei. soverommet skal være "gassfritt" før det taes i bruk. dessuten er det mye bedre med tanke på skitne små barnehender oppetter veggene og vasking;) lady har en vanntynnet oljebasert maling som kan fint brukes. bare pass på god utlufting og mange pauser.
junispiren fikk liten Dennis Skrevet 9. juni 2008 #7 Skrevet 9. juni 2008 Jeg har også malt både rommet til guttene mine og vårt soverom. Samt lister og dører. Hadde bare godt med lufting, og vannbasert maling. Malingen er så vennlig idag, at jeg ser på det som fullstendig hysteri å gi beskjed om at det er så ille! Herregud, de malte da rom tidligere også, før malingen ble snillere, og det har gått bra med alle jeg kjenner! Nei, mal i vei du, kjære deg! Er så mye fy fy, at jeg skjønner ikke folk tør bli gravide.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå