Leirha Skrevet 5. juni 2008 #1 Skrevet 5. juni 2008 Jeg har ikke så lyst å ha så "stiv" dåp, gjerne litt uformelt uten bordkort og taler og sang. Nå vet jeg ikke hvor vanlig nettopp dette er i dåp/navnedag er da. Jeg har liksom bare lyst til å få markere dagen og få samlet familiene. Bør jeg skrive dette i innvitasjonen isåfall?
Gjest Skrevet 5. juni 2008 #2 Skrevet 5. juni 2008 En takk for maten tale er jo vanlig å ha, synes det er litt dårlig folkeskikk å ikke takke folk for at folk kom i grunn. Andre taler synes jeg ikke er nødvendig i en dåp, og hvertfall ikke sanger *grøss* (hater sånne sanger i slike anledninger).
Lekamøia Skrevet 5. juni 2008 #4 Skrevet 5. juni 2008 Vi hadde dåpen hjemme med de nærmeste og hadde ikke noe taler. Men vi sang en sang for dåpsbarnet alle sammen. Var i dåp nylig som også ble holdt hjemme med de nærmeste, og der var det ingen taler/sanger. Du trenger uansett ikke å skrive noe om det i invitasjonene.
♥ Miss Fat ™ ♂ + ♀ Skrevet 6. juni 2008 #5 Skrevet 6. juni 2008 Jeg har vært i endel dåpen, og ikke hatt sanger i noen av de. Men vært noen taler i noen. Vi hadde dåp i helgen, og hverken taler eller sanger. Hadde bordkort da (passe på og ikke plassere skilte foreldre ved siden av hverandre) Men har små familier så vi ble bare 10 stykker- 2 som ikke kunne komme. Kun søsken av oss og foreldre.
(0_o) Skrevet 6. juni 2008 #6 Skrevet 6. juni 2008 Jeg holdt en takk for maten tale hvor jeg takket for gavene og nevnte spesielt fadderne. Pappan min holdt en liten tale. Besteforeldrene hadde gått sammen om å skrive en sang til mini :0)
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå