Chaiemae Skrevet 3. juni 2008 #1 Skrevet 3. juni 2008 Jeg satte inn 2 egg i går og er på rugedag 1 i dag. Går nå på progestan 3x2 pr. dag og skal ta hcg-sprøyter i morgen, lørdag og tirsdag. Tar i tillegg babyklister. Håper det er dette som skal til for at eggene skal feste seg denne gangen.
Nea og juniors mamma Skrevet 4. juni 2008 #3 Skrevet 4. juni 2008 Jeg får forhåpentligvis satt inn ett ferfekt lite embryo i morgen hvis telefonsamtalen i dag bringer gode nyheter. Det jeg lurer på er imidlertid at du sier du skal sette hcg sprøyter og i tillegg ta babyklister??? Dette er noe jeg ikke kjenner til fra Riksen i Oslo. Jeg tar nå Crinone (Progesteron vaginalgel) morgen og kveld og skal fortsette med det til event neg blodprøve eller annen beskjed fra lege. Det gjøres så mye forskjellig rund om kring og jeg er en novise på dette plan.
Chaiemae Skrevet 4. juni 2008 Forfatter #4 Skrevet 4. juni 2008 Krysser fingrene for at du får en positiv telefon i dag. Babyklister er et naturmiddel som jeg tar helt på egen hånd. Legen min anbefaler ikke det da det ikke har dokumentert effekt. Hcg-sprøytene jeg skal ta (tok første i dag og har to igjen) tar jeg for å narre kroppen til å tro at den er gravid slik at den kroppen ikke støter ut embryoet. Det er forresten den samme sprøyten som eggløsningssprøyten (ovitrelle). Tror nok det er noe man kan få i Norge også dersom man har flere forsøk bak seg. Siden jeg tar forsøkene privat i Danmark (Nordica) så er det lettere å få være med å bestemme selv. Har jo også brukt assisted hatching på eggene og det er ikke lov i Norge.
Nea og juniors mamma Skrevet 4. juni 2008 #5 Skrevet 4. juni 2008 8 befruktede egg av 11 tatt ut i går, joda det anser jeg som en positiv nyhet. Nå gjenstår det bare at innsettingen går som planlagt og rugetiden uproblematisk. Vet at man i norge er noe restriktiv i bruk av div legemiddler utover det vanlige, men fint at man vet litt om det selv så kan man kanskje "pushe" legene hvis det skulle bli nødvendig
Chaiemae Skrevet 4. juni 2008 Forfatter #6 Skrevet 4. juni 2008 Det var jo kjempebra, håper alle deler seg fint til i morgen.
babyT Skrevet 4. juni 2008 #7 Skrevet 4. juni 2008 Hei :-) Jeg hadde uttak idag. Fikk ut 11 egg. Får vite imorgen hvordan det har gått med tanke på befruktning, og når det eventuelt blir innsetting. Hører til Tromsø som er eneste klinikk som tilbyr langtidsdyrking, så innsetting vil da kunne skje tidligst fredag, senest mandag. Lykke til med ruging! Jeg kommer nok snart etter ;-)
Jehn Skrevet 4. juni 2008 #8 Skrevet 4. juni 2008 Hei:)' Jeg satte inn to egg på mandag.... så nå er det bare den fæle vente tiden igjen... Lykke til, til dere også
Mamman til Sofie 180207 Skrevet 4. juni 2008 #9 Skrevet 4. juni 2008 Heihei.. Vi fikk ut 4 egg i dag. Håper å få inn 2 av dem på fredag:o)
Nea og juniors mamma Skrevet 5. juni 2008 #10 Skrevet 5. juni 2008 Juuuuhu!!!! Da er jeg offisielt en ruger, deilig følelse selv om jeg ikke føler "DET"... (bare de svulmende eggstokkende mine) Et spørsmål til dere andre bare. Jeg er en ihuga lattedrikker og tar i tillegg en dose grønn te til frokost. Dette blir mye koffein, har dere fått noen anbefalninger i forhold til dette nytelsesmiddel? Vi her inne er jo i litt større grad i faresonen for å spontanabortere enn de andre der ute. Skal nå forsikkerhetsskyld ut i solen med en flaske vann
Jehn Skrevet 5. juni 2008 #11 Skrevet 5. juni 2008 Hei.. Jeg fikk høre av min klinikk Aleris at det var nok lurt å kunne ned på kaffe. De hadde hørt(altså ingenting dokumentert) at det var lurt å holde seg til en kopp. For min del har jeg kuttet helt ut.. litt surrete i hodet, men det får jeg tåle.. Jeg nyter også solen med en flaske vann..
Søskenhåp adopterer Skrevet 6. juni 2008 #12 Skrevet 6. juni 2008 Satte inn to fryseegg 3 juni. Ja kaffe ja.... Har bestandig drukket kaffe, også under hele mitt forrige svangerskap (spiste masse salami også, tenkte ikke på at dette var "spekemat" jeg...). Men ikke mer enn et par kopper om dagen, og det er visst greit. Man skal visst heller ikke drikke melk i "festningsperioden" altså der vi er akkurat nå, da det danner slim så det ikke fester seg så lett har jeg fått med meg så jeg kutter ut melk og yoghurt en liten periode.
Ny bebis? Skrevet 6. juni 2008 #13 Skrevet 6. juni 2008 Hmmm - ikke drikke melk? Jeg fikk en lapp der de anbefalte melk å drikke??? Mange forskjellige teorier rundt om tror jeg. Så jeg drakk mye melk og tenkte det var bra - men jeg mistet dessverre etter ca 5 uker.
monika70 Skrevet 6. juni 2008 #14 Skrevet 6. juni 2008 Henger meg på denne tråden! Satte inn to egg igår 5.6, og ruger ivei!! Holder til på Aleris. Blir spennende rundt uke 25 når graviditetstestene tas!! Vi får holde hverandre oppdatert!
Mamman til Sofie 180207 Skrevet 7. juni 2008 #15 Skrevet 7. juni 2008 Vi fikk inn to kjempefine egg i går, så nå er det i gang med ruging igjen... Blir så nervøs at jeg ikke får sove jeg... La meg 2330 i går ( flink pike) og sov helt til 02 09 , nå er kroppen helt gåen - og nervene i helspenn. Hjalp jo ikke at lillejenta kom hylende kl 0215 og igjen 0430.. Pappaen og hun sover på verandaen, og da sniker jo hun seg ut uten at han merker det...
Søskenhåp adopterer Skrevet 7. juni 2008 #16 Skrevet 7. juni 2008 Ja det er mye teorier ja! Og jeg er ikke den som følger såkalte kjerringråd så veldig nøye akkurat. Men ang. melk så var det kun i festningsperioden det gjaldt, er du blitt gravid og senere i svangerskapet så skal du drikke melk fordi barnet trenger kalsium til skjelettet...og tran som gir omega 3 til hjerneutviklingen, folat osv.... litt av hvert å holde rede på gitt ;-)
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå