Gå til innhold

Hva liker dere best av disse to fortellerformene når dere leser romaner:


Anbefalte innlegg

Skrevet

- At det veksles mellom én eller flere parallelle handlinger som har med hverandre å gjøre) /eller personers synsvinkel.

 

- At det fortelles kronologisk fra én hovedpersons perspektiv.

 

??

Fortsetter under...

Skrevet

Kommer helt an på romanen. Hos flertallet synes jeg gjerne et vekslende narrativ funker best, mens noen romaner er helt avhengige av nettopp det å være langt inni hovedpersonens hode hele tiden.

Skrevet

Foretrekker helt klart paralelle handlinger og vekslende synsvinkel.....mer driv og liv i ei historie da :-)

 

 

Skrevet

kommer an på hvor godt det er skrevet, har nettopp lest noen av down brown sine bøker og han er mester i parallelle handlinger, og han gjør så det blir utrulig spennende.

Skrevet

OK, så de fleste liker det vekslende, men det kommer an på hva slags roman det er og hvor godt den er skrevet.

 

Flere?

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...