Gå til innhold

Jippiiiiiiiii....... !!!!!


Anbefalte innlegg

Skrevet

Da kan jeg endelig gratulere min kone. Hun er blitt nybakt mor:) Papirene fra bufetat lå i posten i dag.

 

De mottok papirene vår i slutten av februar, og nå er saken ferdig, i slutten av mai. Det syntes jeg var ganske så kort prosess egentlig.

 

Hilsen to hoppende glade juridiske mammaer:)

 

Videoannonse
Annonse
Skrevet

Så flott at papirene er i orden! Verden går heldigvis stort sett fremover, om enn litt tregere enn ønskelig noen ganger =)

Skrevet

Gratulerer så mye! Det må være en deilig følelse :)

Skrevet

Gratulerer så mye, det må være deilig å ha fått papirene i orden.

Skrevet

Gratulerer!! Vi skal jo gjennom det samme i september- og håper på like rask behandlingstid i Oslo slik at vi får delt permisjonen. Hadde vært kjempekjekt å vite gangen i dette, hvilke skjemaer som må fylles ut og alle ting vi må forberede oss på, lure tips etc- om du hadde skrevet om prosessen deres hadde det vært kjempefint!

Skrevet

Hei, hei.

Jeg bor ikke langt fra Oslo, så vi er innenfor samme region i bufetat i hvert fall! Men det er det lokale barnevernet det kommer ann på. Her beklaget damen seg, for det hadde tatt så lang tid før de kom. Ja, ja..

 

Vel. Vi startet med og sende bufetat en mail. Der spurte vi enkelt og greit om hvile skjemaer vi måtte fylle ut, og hva som måtte legges ved søknaden. Da fikk vi en link til bufetat sine sider, der alle skjemaer er. Og så fikk vi tilsendt alle skjemaer, samt en liste med alle ting som MÅ følge i søknaden. Så startet vi "innhøsting". Legeattester, egenerklæringer, vandelsattest, henleggelse av farsskapssak, attest for inngått partnersskap, fødselsattester, utskrift av siste likning. Omtrent alt skal være orginaldokumenter, men vi søkte for begge barna våre, og der vi trengte kopier, måtte vi få de bekreftet hos politiet. Vi sendte det hele rekomandert. Det tar litt lengre tid da, men det var mye sensitiv information i det brevet kan man si! Vi hadde noen spørsmål om utfylling av selve søknaden, og da tok vi kontakt via telefon. Møtte bare hyggelige mennesker. Da vi fikk bekreftet at søknaden vår var sendt til vårt lokale barneværnskontor tok vi direkte kontakt med de. Mest bare for å se til at vår søknad ikke havnet blandt utenlandsadopsjonene (de tar mye lengre tid).

 

Så det krever en liten innsats, men gudbedre som det er verdt det da!!!

 

Masse lykke til med svangersskap, fødsel og adopsjon:)

 

 

(men om dere har åpen donor, så kan det vel hende at dere ikke trenger adoptere? Kom det ikke ny lov nå nettopp?)

Skrevet

Hei- loven er ikke vedtatt ennå + det er jo usikkert fra når den skal tre i kraft. Vi har anonym donor også, så vet ikke hvordan dette vil stille seg. Ikke har vi vært gift i 2 år eller hatt samme adresse i lang tid heller- så det spørs hvordan dette går. Men vedr, barnevernet- noen her sier at de ikke lenger krever sosialrapport? Var barnevernet på besøk hos dere? I så fall- hvordan opplevdes dette- og er det noen gode råd vedr spm man får?

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...